ARLOARLO

By signing up, I agree to ARLO's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Already a member?

ARLOARLO
Forgot password?

Don't have an account?

Tour 3 ditor ne Stamboll, (14-16 dhjetor) 220 eur/person

Dita 1 : Nisemi nga Tirana me fluturim direk ne oren 02:45 te mengjesit dhe gjendemi ne Stamboll ne oren 06:20 . Transferta per ne hotel, gjate rruges bejme nje ndalese tek camlica Hill (Kodra e te Dashuruarve) me pamje mahnitese te detit te Marmarase dhe Bririt te Arte. Akomodimi ne hotel dhe pas dreke vazhdojme me shetitje me jaht ne Bosfor, ngushtica qe ndan dy kontinentet dhe qe mban emrin e Ijos, Lagjen Uskudar, Kulla e Vashes, me pas do te vizitojme pazarin e mbyllur dhe Sheshin Taksim.

Dita e 2 :Pas mengjesit fillojme vizitat ne qytet, Pallatit te Dollmabahce i ndertuar ne shekullin e 19 dhe nje nga pallatet me madheshtore ne bote, perdorur si rezidence e sulltaneve te fundit te Perandorise hipodromi, skene e garave bizantine te atletikes apo festimit te fitoreve dhe aktiviteteve politike, Sultan Ahmet camii (Xhamia Blu), e famshme per 20,000 pllakeza blu mozaik nga Iznik, kishen e Haghia Sophia(Shen Sofia), nje nga mrekullite e botes se lashte, ndertuar ne 536 pas vdekjes se Krishtit nga Perandori Justinian, e kthyer ne xhami ne 1453 dhe tani ne muzeum, Topkapı Palace (Muze), vendbanim i sulltaneve per 400 vjet. Ketu do t‘ju jepet mundesia e njohjes se mrekullive te arkitektures moderne dhe asaj bizante qe perbejne nje nga magjite e stilit Otoman. Sipas deshires darke me pagese ekstra ne Gar Music Hall.

Dita e 3: Mengjesi ne hotel. Dite e lire per vizita opsionale ose shopping .Ora 21.40 kthimi per ne Tirane. Mberritja ne Tirane ora 21.30.

Ne cmim perfshihet :

1- Bileta e avionit vajtje ardhe
2- Transfertat dhe shetitjet me bus turistik
3- Akomodimi ne hotel 4*
4- Mengjeset
5- Guide ne gjuhen shqipe
6- Shetitja e anije pergjate Bosforit
7- Siguracioni I shendetit ne udhetim