ARLOARLO

By signing up, I agree to ARLO's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Already a member?

ARLOARLO
Forgot password?

Don't have an account?

Tour 3 ditor ne Toskana ! Data e nisjes 07 Dhjetor.

Dita 1:Nisemi nga Tirana me fluturimin e ores 08:00 dhe mberrijme ne Firenze ne oren 09:40. Nga aty fillojme tourin
ku do te vizitohen vendet me interesante te firenze si : Baptisteri i Firenzes , Katedralja e Firences,
kembanat e Gitos. Behet pushimi i drekes dhe me pas vazhdojme ne Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Galerite e Uffizi-t, Ponte Vecchio, Palazzo Pitti.
Akomodimi ne hotel. Mbremja e lire.

Dita 2: Pas mengjesit , nisemi per te vizituar rrethinat e Toskanes. Do te vizitohen fshatrat turistik si: Montalcino,
Monteriggioni dhe San Gimignano. do te degustoni disa nga vererat me te mira te zonessi edhe ushqimet bio dhe djathrat
e vecante per te cilet Italia njihet ne mbare boten.
Akomodimi pernaten e dyte do te behet nje qytetin e Sienes.

Dita 3: Pas mengjesit, bejme check out nga hoteli dhe duke lene pas Sienen nisemi drejt qyetetit te Pises.
Aty do te vizitojme disa nga atraksionet e qyetit si : Kulla e Pises, Katedralja Santa Maria Assunta,Piazza Cavalieri,
Baptisteri i Pises,Varrezat Monumentale te Pises etj. Pas perfundimit te tourit nisemi drejt aeroportit te Pises dhe nisemi
prej aty me avionin e ores 19:30 dhe mberrijme ne Tirane ne oren 21:00.

Ne cmim perfshihet :
1-bileta e avionit vajtje ardhje
2-cante dore 8 kg
3-akomodim 1 nate ne Firence
4-akomodim 1 ne Siena
5-mengjeset
6-guida ne gjuhen shqipe
7-siguracioni i shendetit ne udhetim