ARLOARLO
Forgot password?

ALL INCLUSIVE NË KORFUZ

ZBRITJE 6% PER TE GJITHA REZERVIMET E DERI ME 04 DHJETOR PER PERIUDHEN NGA: 04/12/2323 NE: 04/12/2323

ALL INCLUSIVE NË KORFUZ

Available Rooms

No Rooms Found
Apartment
Abu Dhabi
Alanya
6/10 Off
DETAJET E TURIT

Dita e Parë.

 • Nisja nga Tirana në orën 22:00 të një nate më parë.
 • Udhëtimi për në Igumenicë.
 • Ndalesa të shkurtra gjatë udhëtimit.
 • Kalimi i Qafë Botë/Mavrommati rreth orës 06:00. Igumenica është një qytet bregdetar në Veri të Greqisë dhe Porti Kryesor i Epirit dhe Thesprotisë dhe një nga portet më të mëdhenj për pasagjerë në Greqi, duke lidhur Veriun e Greqisë me Ishujt Jonianë dhe Italinë.
  Udhëtimi me traget nga Igumenica në Korfuz.
 • Lundrimi zgjat rreth 1 orë e 45 minuta.
  Transferimi nga Porti Korfuzit për në Hotel.
 • Sistemimi në Hotel.
 • All Inclusive në Hotel.
 • Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë.  All Inclusive në Hotel

 • Vizitë në Korfuz.

Kështjella e Vjetër është një kështjellë Veneciane në Korfuz që shtrihet në kepin ku u zhvillua qyteti i vjetër në periudhën bizantine.

-Sheshi Spianada është Monumenti më domethënës i qytetit, Thuhet se është sheshi më i madh në Ballkan. Francezët ishin ata që e kthyen Spanadën në nje shesh publik.
– Pallati i  St. Michael dhe St. George është një pallat, që ka shërbyer në origjinë si residencë e Komisionerit të lartë Britanik të Ishujve Jonianë. Vetëm nga jashtë.
– Listoni elegant pjesë e Spianada është shëtitorja më popullore dhe zemra e jetës dhe kulturës në Korfuz. Nën Harqet e Listonit sot ka kafene dhe restorante fine. Liston është ndërtuar nga Francezët më 1807 sipas shembullit të Rue de Rivoli në Paris.
– Kisha St. Spyridon është një Kishë Ortodokse ndërtuar më 1580. Mban relike të Shenjtorit St Spyridon. Eshtë kisha më famshme në Korfuz me Këmbanoren më të lartë në Ishujt Jonianë.
– Kështjella e Re e Korfuzit luajti një rol të rëndësishëm për mbrojtjen e qytetit ndaj piratëve dhe armiqve gjatë Mesjetës. E gjithë kështjella është një rrjet i ndërlikuar Galerish dhe Ndarjesh.
– Bashkia e Korfuzit ndodhet në një ndërtesë elegante të stilit Venecian, ndërtuar në fund të shekullit të 17-të. Në fillim ka shërbyer si klub fisnikësh, më pas si Teatër dhe që nga 1903 si Bashki. Vetëm nga jashtë.
– Kanoni dhe Ishulli i Miut (Pontikonisi) është spoti më piktoresk i Korfuzit. Lart në kodër ndodhet një top, nga ku mund të shikohet Ishulli Miut dhe Kisha e vogël e Panagia Vlaherna, e lidhur me tokën me një rrugicë të ngushtë.
– Pallati Achilleion është ndërtuar më 1890 ekskluzivisht për Perandoreshën e Austrisë, Elizabeth (sissy) Eshtë përdorur si residencë verore e Perandorit, që e emëroi Achillion, emri i heroit Grek. Pas vrasjes së tij, i është shitur Perandorit Gjerman.
-Fjetje në Hotel

Dita e Tretë. All Inclusive në Hotel.

 • Transferimi nga Hoteli në Portin e Korfuzit.
 • Lundrimi nga Korfuzi në Igumenicë.
 • Lundrimi zgjat rreth 1 orë e 45 minuta.
 • Më të Mbrritur në Igumenicë, Nisja për në Shqipëri.
 • Kalimi i Kufirit në Qafë Botë/Mavrommati
 • Mbrritja në Tiranë vonë pasdite.

Kujdes:

Nga 1 Janari 2018, në të gjithë Hotelet e Greqisë aplikohet Taksë lokale Qëndrimi.
Klientë DUHET ta paguajnë direkt në Hotel.
Taksat janë: 
• Hotel 5*: €4.00 për dhomë në natë
• Hotel 4*: €3.00 për dhomë në natë
• Hotel 3*: €1.50 për dhomë në natë
• Hotel 2* dhe 1*: €0.50 për dhomë në natë

Në pagesë përfshihen:
-Udhëtimi vajtje – ardhje me autobus dhe traget.
-Akomodimi në  Messonghi Beach  4*
-All Inclusive për të gjithë ditët e qëndrimit.
-Vizitë me Shoqërues Shqiptar ne qytetin e Korfuzit..

* Ne lidhje me hotelin *

 

1.Hoteli mund te jete ne periferi dhe i thjeshte. (Percaktohet deri ne 48h para udhetimit).

2.Programi i prezantuar ploteson kerkesat ne lidhje me eksplorimin e destinacionit

 

Nese prioriteti juaj eshte  komodditeti ne facilitete , stafi yne do ju paraqese paketen individuale per te njejtin destinacion.

Policies of ALL INCLUSIVE NË KORFUZ

Amenities of ALL INCLUSIVE NË KORFUZ

Guest Reviews (0 reviews)

ALL INCLUSIVE NË KORFUZ Alanya, Abu Dhabi

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo