ARLOARLO
Forgot password?

AMALFI COAST

ZBRITJE 1% PER TE GJITHA REZERVIMET E DERI ME 05 KORRIK PER PERIUDHEN NGA: 01/07/2424 NE: 05/07/2424

AMALFI COAST

Available Rooms

No Rooms Found
Hotel
Itali
01.07/05.07 Off

PUSHIME NË AMALFI-POSITANO-CAPRI, 5 DITË AVION & GUIDË €599

►VIZITOHEN: NAPOLI, AMALFI, POSITANO, CAPRI, SALERNO, SORENTO

1 – 5 Korrik: €599
15 – 19, 25 – 29 Korrik: €649
5 – 9, 12-16, 19-23 Gusht: €699

 

Dita e parë

Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin në orën 09:15, 2 orë përpara fluturimit.
Fluturimi direkt Tiranë – Bari.
Mbërritja në Aeroportin e Barit ne oren 12:10.
Nisja për në Napoli me autobus. Shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj.
Transferta nga Napoli drejt Salernos.
Akomodimi ne hotel ne Salerno.

Dita e dytë

Mëngjesi në Hotel.
Nisja herët me autobus për në Sorrento.
Shëtitje në Këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Sheshi shën Antoni,Bazilika Sant Antonio etj.
Nisja me traget per ne ishullin Kapri.
Shëtitje panoramike në Ishull e Kaprit ku vizitohen: Marina Grande, sipas deshirës qendrim ne Marina Grande, pjesa tjeter e grupit vazhdon për në pjesën e qëndrës se Kaprit që ndodhet në pjesën e siperme të ishullit. Ngjitja me fenikular qe  ka një pagese mesatarisht 5 euro vajtje ardhje ku do vizitohet Piazzeta, Kisha e Shen Stefanit,  Grand hotel Quisisana,  Kopshtet e Agustit, Belvedere di Punta Cannone, Vila Krupp.
Kthimi me traget në Sorrento.
Kthimi ne Hotel ne Salerno.
Mbremje e lire.

Dita e Tretë

Mëngjesi në Hotel.
Vizite me anije Salerno-Positano- Salerno. (Opsionale 40 euro/person)
Vizite ne shetitoren e Positanos, kishen e Santa Maria Assunta dhe ngjitje ne nje nga pikat me panoramike te zones ku do te shijoni nje nga pamjet me piktoreske te rivieres.
Kohe e lire per te qendruar ne zonen e plazhit.
Kthimi ne Hotel ne Salerno.
Mbremje e lire.

 

Dita e Katërt

Vizite me anije Salerno-Amalfi- Salerno. (Opsionale 30 euro)
Shëtitje në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso.
Kohe e lire per te qendruar ne zonen e plazhit.
Kthimi ne Hotel ne Salerno.
Mbremje e lire

Dita e Pestë

Mëngjesi në hotel.
Transferta nga hoteli drejt aeroportit të Barit.
Nisja nga Bari në orën 18:20.
Mbërritja ne Tiranë në orën 19:15.

Included

 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Mëngjesi dhe darka
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
 • Cante shpine me permasa 40x30x20 cm (10 kg)
 • Anija vajtje-ardhje ne Capri

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Taksa lokale për turistët

 

 

Policies of AMALFI COAST

Amenities of AMALFI COAST

Guest Reviews (0 reviews)

AMALFI COAST Itali

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo