ARLOARLO
Forgot password?

BARCELONE, MADRID, TOLEDO

ZBRITJE 26% PER TE GJITHA REZERVIMET E DERI ME 22 MAJ PER PERIUDHEN NGA: 22/05/2424 NE: 22/05/2424

BARCELONE, MADRID, TOLEDO

Available Rooms

No Rooms Found
Apartment
Spanje
Barcelone
26/10 Off

DETAJET E TURIT

Nisja: 26-30 TETOR

Itinerari i fluturimeve:
Nisja 26 Tetor: Tiranë 18:50 – 21:40 Barcelone.
Kthimi 30 Tetor: Madrid 21:55 – 01:10 Tiranë.

Dita e Parë

Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin në orën 16:00, 3 orë përpara fluturimit.
Fluturimi direkt Tiranë – Barcelonë.
Nisja në orën 18:50 nga aeroporti i Tiranës.
Mbërritja në Barcelonë në orën 21:40, pas mbërritjes nisemi drejt hotelit për të kryer akomodimin.

Dita e Dytë

Mëngjesi në hotel.
Gjatë paradites, do të vizitojmë Sagrada Familian dhe më pas do të shkojme drejt Harkut te Triumfit ku do të kryejmë vizitë panoramike. Do të shkojmë drejt Portit të Krociereve ku gjendet Mirador de Colom, statuja e Kristofor Kolombit. Do të fillojmë shëtitjen në këmbë drejt Palau Guell, La Ramblen, Placa Reial, Placa de Sant Jaume, Bashkine e Barcelones, Qeverine e Katalonnes, Lagjen Gotike, Uren e Peshkopeve, Katedralen Sant Eualia, Sheshin Katalanya.
Vazhdojmë drejt një prej rrugëve më të bukura të Barcelonës, “Passeiga de Gracia” per tu derejtuar më pas drejt Casa Amatller dhe Casa Milla.
Qëndrojmë për të konsumuar drekën dhe më pasë nisemi nga Casa Milla drejt Kodrës Montjuik ku gjendet Muzeu Kombëtar i Artit Katalan.
Kthimi në hotel.
Sistemim edhe akomodim në hotel.
Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë

Mëngjesi në Hotel.
Paradite, Vizitë: Parku i mrekullueshëm Guell, i modeluar nga Antoni Gaudi.
Pas vizitës në parkun Guell vazhdojmë drejt Barcelonetës, një nga lagjet bregdetare ku do të keni mundesine për të konsumuar drekën.Transferta Barcelonë – Madrid
Mbërritja në Madrid. Transferimi në Hotel. Sistemimi dhe fjetja në hotel.

Dita e Katërt

Mëngjesi në hotel.  Vizitë Panoramike e Monumenteve kryesore të qytetit: Parku Buen Retiro, Prado Museum, Plaza Mayor, Mercado San Miguel, Royal Palace, Puerta del Sol, Gran Via.
Opsionale ne mbremje: Flamenco show, shfaqje tradicionale folklorike e jugut te Spanjes

Dita e Pestë

Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Toledo. Udhëtimi zgjat rreth 1 orë.
Vizitë Panoramike e Monumenteve të Qytetit: Katedralja e Toledos, Fortesa Alcazar, Puerta Bisagra, Puente de San Martin, Mirador del Valle, Sinagoga Juderia, Muzeu El Greco.
Transferta në Aeroportin e Madridit.
Fluturimi direkt Madrid – Tiranë.
Nisja nga Madridi në orën 21.55.
Mbrritja në Tiranë në orën 01:10.

TE PERFSHIRA NE UDHETIM: 

 • Mëngjesi
 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
 • Bagazhe dore me përmasa deri në 40x30x20cm.

NUK JANE TE PERFSHIRA NE UDHETIM:

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Hyrja në monumente dhe muzeume.
 • Gjithcka e papërmendur me sipër.
 • Taksa lokale për turistët
 • Dreka dhe darka
 • Hyrja në Park Guell, Sagrada, Camp Nou, Akuarium.

 

* Ne lidhje me hotelin *

1.Hoteli mund te jete ne periferi dhe i thjeshte. (Percaktohet deri ne 48h para udhetimit).

2.Programi i prezantuar ploteson kerkesat ne lidhje me eksplorimin e destinacionit

Nese prioriteti juaj eshte  komodditeti ne facilitete , stafi yne do ju paraqese paketen individuale per te njejtin destinacion.

 

 

Policies of BARCELONE, MADRID, TOLEDO

Amenities of BARCELONE, MADRID, TOLEDO

Guest Reviews (0 reviews)

BARCELONE, MADRID, TOLEDO Barcelone, Spanje

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo