ARLOARLO
Forgot password?

D-Resort Gocek, Fehtyie

D-Resort Gocek, Fehtyie

Available Rooms

Junior Suite

Max Guests:
3
Max Kids:
2
Board:

Room size

58 m²

Junior suite is 58 m² and located on the first floor. Suite has 1 bedroom with combined living room and balcony. Suite include a king size bed and they are suitable for maximum 3 guests accommodation.

It also features an LCD TV, broadband cable/wireless high speed internet access, international direct dial telephone with voicemail service, central AC, digital safe, minibar, tea-coffee set-up & water, nespresso coffee machine, marble floor, bathrope, slippers and hairdryer, specially designed his/hers toiletries, iron and ironing board (optional). This room offers: Free one way airport transfer from Dalaman Airport Welcome amenities to the room (Seasonal fruits with House wine) Early check-in and late check-out (upon availability) Upgrade to upper room categories (upon availability) Complimentary newspaper service Fresh welcome drink accompanied with wet towel upon arrival 10% Discount for D-Spa treatments 10% Discount for A la Carte Restaurant (The Breeze Restaurant) Complimentary access to D-GYM, saunas, steam rooms and heated-indoor vitality pool Complimentary WiFi throughout the property including beach and restaurants Complimentary bike rental service Complimentary parking service Free Cabana facility (upon availability) Please get in touch with the property about airport transfer 48 hours in advance.

Deluxe Room

Max Guests:
2
Max Kids:
2
Board:

Room size

32 m²

This room is located in different parts of the hotel and vary 32-39 m².Rooms have Gocek or garden views. Rooms include a king size bed or two separate single beds, besides they are suitable for maximum 3 guests accommodation.

It also features an LCD TV, broadband cable/wireless high speed internet access, international direct dial telephone with voicemail service, central AC, digital safe, minibar, tea-coffee set-up & water, marble floor, bathrope, slippers and hairdryer, specially designed his/hers toiletries, iron and ironing board (optional).

In your private bathroom:

 • Free toiletries
 • Shower
 • Bathrobe
 • Toilet
 • Towels
 • Slippers
 • Hairdryer
 • Toilet paper

View:

 • Garden view

Room facilities: ​

 • Linen
 • Wardrobe or closet
 • Tea/Coffee Maker
 • Minibar
 • Air conditioning
 • Safety Deposit Box
 • Tile/Marble floor
 • Coffee machine
 • Electric kettle
 • Desk
 • Seating Area
 • Telephone
 • Satellite Channels
 • Flat-screen TV
 • Balcony
 • Clothes rack
 • Drying rack for clothing
 • Wake-up service

Superior Double Room

Max Guests:
2
Max Kids:
1
Board:

Room size

27 m²

It is located in different parts of the hotel and vary 26-28 m². Rooms include a king size bed and they are suitable for maximum 2 guests accommodation.

It also features an LCD TV, broadband cable/wireless high speed internet access, international direct dial telephone with voicemail service, central AC, digital safe, minibar, tea-coffee set-up & water, marble floor, bathrope, slippers and hairdryer, specially designed his/hers toiletries, iron and ironing board (optional).

In your private bathroom:

 • Free toiletries
 • Shower
 • Bathrobe
 • Toilet
 • Towels
 • Slippers
 • Hairdryer
 • Toilet paper

Room facilities: ​

 • Linen
 • Wardrobe or closet
 • Tea/Coffee Maker
 • Minibar
 • Air conditioning
 • Safety Deposit Box
 • Tile/Marble floor
 • Electric kettle
 • Desk
 • Telephone
 • Satellite Channels
 • Flat-screen TV
 • Clothes rack
 • Drying rack for clothing
 • Wake-up service

Standard Double Room

Max Guests:
2
Board:

Room size

27 m²

It is located on first floor, and the room size ranges from 27 to 34 m². Rooms include a king size bed and they are suitable for maximum 2 guests.

It also features an LCD TV, broadband cable/wireless high speed internet access, international direct dial telephone with voicemail service, central AC, digital safe, minibar, tea-coffee set-up & water, marble floor, bathrope, slippers and hairdryer, specially designed his/hers toiletries, iron and ironing board (optional).

In your private bathroom:

 • Free toiletries
 • Shower
 • Bathrobe
 • Toilet
 • Towels
 • Slippers
 • Hairdryer
 • Toilet paper

Room facilities: ​

 • Linen
 • Wardrobe or closet
 • Tea/Coffee Maker
 • Minibar
 • Air conditioning
 • Safety Deposit Box
 • Tile/Marble floor
 • Electric kettle
 • Desk
 • Telephone
 • Satellite Channels
 • Flat-screen TV
 • Clothes rack
 • Drying rack for clothing
 • Wake-up service
Hotel
5 star
Turqi
Fethiye
Turqi
+355694050280
Göcek Mah. Sıtkı Koçman Cad. No:8, 48300 Göcek
6 nights

Vetëm 800 m larg plazhit, D-Resort Gocek ndodhet në gjirin e jahteve. Ajo ofron një pishinë të hapur, restorant dhe bar të vendosur në det, D-Spa projektuar rishtazi dhe qasje falas në plazhin e vetëm privat të Gocek, vetëm një shëtitje 5-minuta larg. Ju mund të përfitoni nga WiFi falas në të gjithë hotelin.

Të gjitha dhomat në D-Resort Gocek vijnë me mobilje moderne dhe secila përfshin ajër të kondicionuar dhe një TV LED. Të gjithë kanë një banjë private me pajisje të lirë dhe tharëse flokësh. Një minibar është gjithashtu standard.

Restorantet, Olive Tree dhe The Breeze, ofrojnë miqve mundësi të ndryshme ngrënie. Olive Tree shërben një mëngjes të pasur tradicional turk, dhe à la carte dreka dhe darka. Breeze, e hapur për drekë dhe darkë, është e vendosur në plazhin privat të vendpushimit dhe shërben ushqime dhe sallata për drekë ndërsa për darkë mysafirët mund të shijojnë ushqimin mesdhetar dhe det.

Projektuar nga arkitektët e Zuma të famshëm, Q LOUNGE po shërben shijet nga kuzhina bashkëkohore japoneze e stilit Izakaya, kokteje unike, një menu e gjerë e verës e shoqëruar me muzikë speciale të veçantë në vend dhe shfaqje DJ.

Me arkitekturën e tij të veçantë, D-SPA ka 2 dhoma trajtimi funksionale, 2 dhoma trajtimi dopio me opsionin e banjës me këmbë, një pishinë gjallërie, 2 sauna private prej druri abaci, një dhomë me avull dhe një palestër të pajisur Technogym.

Mysafirët mund të organizoni një turne varkë në Gocek dhe Dalyan dhe ata mund të punësojnë një varkë private nga prona për një tarifë shtesë. Gocek Marina është 100 m larg dhe qendra e qytetit të Fethiye është 30 km nga prona. Aeroporti Dalaman është vetëm një makinë 30-minuta larg. Parkim falas private është në dispozicion në faqen.

Policies of D-Resort Gocek, Fehtyie

Amenities of D-Resort Gocek, Fehtyie

 • AIR CONDITIONING
 • COFFEE
 • COMPLIMENTARY BREAKFAST
 • CONFERENCE ROOM
 • DOORMAN
 • ELEVATOR IN BUILDING
 • ENTERTAINMENT
 • FIRE PLACE
 • FITNESS FACILITY
 • FREE PARKING
 • FRIDGE
 • HANDICAP ACCESSIBLE
 • HOT TUB
 • PETS ALLOWED
 • PICK AND DROP
 • PLAY PLACE
 • ROOM SERVICE
 • SECURE VAULT
 • SMOKING ALLOWED
 • SUITABLE FOR EVENTS
 • SWIMMING POOL
 • TELEVISION
 • WINE BAR
 • WI_FI

Guest Reviews (0 reviews)

D-Resort Gocek, Fehtyie Fethiye, Turqi

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo