ARLOARLO
Forgot password?

Festa e Birres ne Mynih

ZBRITJE 29% PER TE GJITHA REZERVIMET E DERI ME 21 MAJ PER PERIUDHEN NGA: 21/05/2424 NE: 21/05/2424

Festa e Birres ne Mynih

Available Rooms

No Rooms Found
Apartment
Abu Dhabi
Alanya
29/09 Off

MYNIH – SHTUTGART – NUREMBERG

DETAJET E TURIT

Dita e Parë: 

 • Fluturimi Direkt Tiranë – Mynih.
 • Nisja më 07:10 – Mbrritje më 09:15.
 • Nisja për në Shtutgart.
 • Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Mbrritje në Shtutgarrt.
 • Vizitë në Shtutgart, ku vizitohen: Kështjella Altes Schlosse, vendqendrimi i dinastisë së Wurtembergut, Sheshi Qendror Schlossplatz, ku gjendet Kështjella Neus Schlosse, Bashkia e qytetit, Kulla Fernsehturm me lartësi 216 m, Museu i Mercedes – Benz dhe Kopshti botanik dhe zoologjik Wilhelma Zoo.
 • Sistemimi dhe Fjetje në hotel.

Dita e Dytë: 

 • Mëngjesi në hotel.
 • Nisja për në Nuremberg. Udhëtimi zgjat 3 orë.
 • Mbrritja në Nuremberg.
 • Vizitë e qytetit Nuremberg rreth 4 orë: Vizitohen: Kështjella Kaiserburg, Kisha Sebaldus, Shatërvani Schöner Brunnen, etj.
 • Nisja për në Mynih.
 • Udhëtimi zgjat rreth 2 orë.
 • Mbrritje në Mynih.
 • Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë:

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Vizitë panoramike në Monumentet kryesore të Mynihut, si: Sheshi Marienplatz, Bashkia e Qytetit, Viktualienmarkt, Kisha Frauenkirsche, Shtëpia e famshme e Birrës Hofbrauhaus, Teatri Kombëtar, Pallati Mbretëror, më i madhi në Gjermani.
 • Vazhdon vizita në Selinë e BMW dhe Muzeun përkatës.
 • Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt:

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Vizitë në Sheshin Olimpik, kulla Olimpike 210 metra e lartë. Më pas shkohet në rezidencën verore te Mbretërve Bavarezë, Pallati i Nymphenburg.
 • Transfertë për në aeroportin e Mynihut.
 • Fluturimi direkt Mynih – Tiranë.
 • Nisja nga Mynih më 14:45 – Mbrritje në Tiranë më 16:40.

Çmimi përfshin:

1.Udhëtimi vajtje-ardhje me avion,
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus,
3. Akomodim në hotel,
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit,
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë:
• Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
• Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Policies of Festa e Birres ne Mynih

Amenities of Festa e Birres ne Mynih

Guest Reviews (0 reviews)

Festa e Birres ne Mynih Alanya, Abu Dhabi

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo