ARLOARLO
Forgot password?

Fortezza Beach Resort, Marmaris

Fortezza Beach Resort, Marmaris

Available Rooms

Family Room

Max Guests:
2
Max Kids:
2
Board:

The family rooms have two bedrooms and the rooms have 2 twin beds and 1 double bed. Some rooms have 1 double bed and 1 bunkbed. They have same features as the standard rooms. Some rooms have split air cooling system and rest of the rooms have central heating and cooling system (defined hours and based on weather conditions), satellite LCD TV, minibar (just on arrival day soft drinks and waters), telephone, safe, bathtub, hair-dryer, balcony,floor is ceramic.

Standard Room Sea View

Max Guests:
2
Max Kids:
2
Board:

The rooms have 2 twin beds or 1 double bed. The rooms are big enough to add one more extra bed. Some rooms have split air cooling system and rest of the rooms have central heating and cooling system (defined hours and based on weather conditions), satellite LCD TV, minibar (just on arrival day soft drinks and waters), telephone, safe, bathtub, hair-dryer, balcony, floor is ceramic. 4 rooms are specially prepared for people with disabilities. Room views can be garden, mountain or road.

Standard Room Land View

Max Guests:
2
Board:

The rooms have 2 twin beds or 1 double bed. The rooms are big enough to add one more extra bed. Some rooms have split air cooling system and rest of the rooms have central heating and cooling system (defined hours and based on weather conditions), satellite LCD TV, minibar (just on arrival day soft drinks and waters), telephone, safe, bathtub, hair-dryer, balcony, floor is ceramic. 4 rooms are specially prepared for people with disabilities. Room views can be garden, mountain or road

Hotel
5 star
Turqi
Marmaris
Turkey
+355694050280
Hisaronu Koyu Marmaris, 48700 Hisarönü,
1 nights

Ne breg te detit, Marmaris Resort Deluxe përmban pishina shtëpie / të jashtme, ambiente spa dhe një zonë private plazhi. Ajo ka dhoma luksoze me ajër të kondicionuar, një TV me ekran të sheshtë dhe pamje nga deti.

Të gjitha dhomat në Hotel Marmaris Resort Deluxe kanë dekor modern. Të gjithë kanë një TV LCD me kanale satelitore dhe objektet çaj / kafe. Disa dhoma superiore luksoze ofrojnë një banjë spa.

Restoranti Meyhane ofron qebap, sallatë, pjata anësore dhe ëmbëlsira. Restoranti Sardalya ofron ushqime deti, pjata anësore dhe desserts. Të dy restorantet a la carte janë të vendosura në plazh.

Objektet e spa përfshijnë një banjë turke, sauna dhe shërbim masazhesh; Dhoma e palestrës është gjithashtu në dispozicion. Ju mund të luani një lojë pishine, shigjeta dhe tenisi në Hotel Marmaris Resort Deluxe. Ekziston edhe një shesh lojrash.

Policies of Fortezza Beach Resort, Marmaris

Amenities of Fortezza Beach Resort, Marmaris

 • AIR CONDITIONING
 • COFFEE
 • COMPLIMENTARY BREAKFAST
 • CONFERENCE ROOM
 • DOORMAN
 • ELEVATOR IN BUILDING
 • ENTERTAINMENT
 • FIRE PLACE
 • FITNESS FACILITY
 • FREE PARKING
 • FRIDGE
 • HANDICAP ACCESSIBLE
 • HOT TUB
 • PETS ALLOWED
 • PICK AND DROP
 • PLAY PLACE
 • ROOM SERVICE
 • SECURE VAULT
 • SMOKING ALLOWED
 • SUITABLE FOR EVENTS
 • SWIMMING POOL
 • TELEVISION
 • WINE BAR
 • WI_FI

Guest Reviews (0 reviews)

Fortezza Beach Resort, Marmaris Marmaris, Turqi

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo