ARLOARLO
Forgot password?

Hotel Forza Terra 4*-Budva, Mali i Zi

BED AND BREAKFAST

Hotel Forza Terra 4*-Budva, Mali i Zi

Available Rooms

Junior Suite

Max Guests:
3
Max Kids:
2
Board:

Room size

40 m²

This suite has a minibar, soundproofing and cable TV.

In your private bathroom:

 •  Free toiletries
 •  Bathrobe
 •  Bath or Shower
 •  Towels
 •  Slippers
 •  Hairdryer
 •  Toilet paper

View:

 •  Sea view
 •  Landmark view

Room facilities: ​

 •  Upper floors accessible by elevator
 •  Alarm clock
 •  Wardrobe or closet
 •  Minibar
 •  Air conditioning
 •  Safety Deposit Box
 •  Hypoallergenic
 •  Tile/Marble floor
 •  Soundproofing
 •  Fan
 •  Carpeted
 •  Laptop safe
 •  Desk
 •  Seating Area
 •  TV
 •  Telephone
 •  Satellite Channels
 •  Flat-screen TV
 •  Terrace
 •  Outdoor furniture
 •  Socket near the bed
 •  Clothes rack
 •  Fold-up bed
 •  Wake Up Service/Alarm Clock
 •  Wake-up service

Smoking: ​

No smoking

Double Superior

Max Guests:
2
Board:

Room size

30 m²

This double room features a balcony, minibar and tile/marble floor.

Please note that extra beds cannot be added to this room type.

In your private bathroom:

 •  Free toiletries
 •  Bathrobe
 •  Bath or Shower
 •  Towels
 •  Slippers
 •  Hairdryer
 •  Toilet paper

View:

 •  Sea view
 •  Landmark view

Room facilities: ​

 •  Upper floors accessible by elevator
 •  Alarm clock
 •  Wardrobe or closet
 •  Minibar
 •  Air conditioning
 •  Safety Deposit Box
 •  Hypoallergenic
 •  Tile/Marble floor
 •  Soundproofing
 •  Fan
 •  Laptop safe
 •  Desk
 •  TV
 •  Telephone
 •  Satellite Channels
 •  Flat-screen TV
 •  Balcony
 •  Terrace
 •  Outdoor furniture
 •  Socket near the bed
 •  Clothes rack
 •  Wake Up Service/Alarm Clock
 •  Wake-up service

Smoking: ​

No smoking

Double Standard

Max Guests:
1
Board:

Room size

35 m²

This double room has a tile/marble floor, bathrobe and air conditioning.

In your private bathroom:

 •  Free toiletries
 •  Bathrobe
 •  Bath or Shower
 •  Towels
 •  Slippers
 •  Hairdryer
 •  Toilet paper

View:

 •  Garden view
 •  Pool view

Room facilities: ​

 •  Upper floors accessible by elevator
 •  Dressing Room
 •  Alarm clock
 •  Wardrobe or closet
 •  Minibar
 •  Air conditioning
 •  Safety Deposit Box
 •  Hypoallergenic
 •  Tile/Marble floor
 •  Soundproofing
 •  Fan
 •  Laptop safe
 •  Desk
 •  TV
 •  Telephone
 •  Satellite Channels
 •  Flat-screen TV
 •  Balcony
 •  Socket near the bed
 •  Clothes rack
 •  Fold-up bed
 •  Wake Up Service/Alarm Clock
 •  Wake-up service

Smoking: ​

No smoking

Hotel
5 star
Mali i Zi
Budva
Montenegro
0694050280
Dobrota bb, 85330 Kotor
1 nights

Duke ofruar një pishinë të hapur dhe një pishinë shtëpie, Hotel Forza Terra ndodhet në Kotor në Rajonin e Qarkut Kotor. Hoteli ka një tarracë dielli ndërsa të ftuarit mund të shijojnë një vakt në restorant ose të pinë në bar. WiFi Falas është paraqitur në të gjithë pronën dhe parkimi falas private është në dispozicion në faqen. Do dhomë në këtë hotel është i ajrit të kondicionuar dhe i pajisur me një TV kabllor me ekran të sheshtë. Ekziston një banjo private në secilën dhomë, me rroba banjo dhe pantofla të përfshira. Një tarracë ose një ballkon janë paraqitur në disa dhoma. Mysafirët mund të gëzojnë qendrën spa që ofron objektet e palestrës, një sauna dhe një vaskë të nxehtë. Qira për biçikleta dhe qira e makinave janë në dispozicion në këtë hotel dhe zona është e njohur për çiklizëm. Budva është 24 km nga Forza Terra, ndërsa Podgorica është 88 km nga prona. Aeroporti më i afërt është Aeroporti Tivat, 10 km nga prona.

Policies of Hotel Forza Terra 4*-Budva, Mali i Zi

Amenities of Hotel Forza Terra 4*-Budva, Mali i Zi

 • AIR CONDITIONING
 • BED AND BREAKFAST
 • COFFEE
 • COMPLIMENTARY BREAKFAST
 • CONFERENCE ROOM
 • DOORMAN
 • ELEVATOR IN BUILDING
 • ENTERTAINMENT
 • FIRE PLACE
 • FITNESS FACILITY
 • FREE PARKING
 • FRIDGE
 • HANDICAP ACCESSIBLE
 • HOT TUB
 • PETS ALLOWED
 • PICK AND DROP
 • PLAY PLACE
 • ROOM SERVICE
 • SECURE VAULT
 • SMOKING ALLOWED
 • SUITABLE FOR EVENTS
 • SWIMMING POOL
 • TELEVISION
 • WINE BAR
 • WI_FI

Guest Reviews (0 reviews)

Hotel Forza Terra 4*-Budva, Mali i Zi Budva, Mali i Zi

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo