ARLOARLO
Forgot password?

LEFKADA 6 DITE 295€

LEFKADA 6 DITE 295€

Available Rooms

No Rooms Found
Hotel
Greqi
Lefkada
QYTETET: LEFKADA, PARGA, JANINA
 • DATAT E UDHETIMEVE :                         

►QERSHOR: 16-21                                            €295  SUNRISE 3* HB ,  €329  TESORO 3* SUPERIOR HB

►QERSHOR: 23-28                                           €329  SUNRISE 3* HB ,  €359  TESORO 3* SUPERIOR HB

►QERSHOR: 30-05 KORRIK                          €339  SUNRISE 3* HB ,  €389  TESORO 3* SUPERIOR HB

►KORRIK: 07-12                                                 €359  SUNRISE 3* HB ,  €399  TESORO 3* SUPERIOR HB

►KORRIK: 14-19                                                  €375  SUNRISE 3* HB ,  €409  TESORO 3* SUPERIOR HB

►KORRIK: 21-26                                                  €389  SUNRISE 3* HB ,  €419  TESORO 3* SUPERIOR HB

►KORRIK: 28-02 GUSHT                                 €409  SUNRISE 3* HB ,  €449  TESORO 3* SUPERIOR HB

►GUSHT: 04-09, 11-16, 18-23, 25-30         €429  SUNRISE 3* HB ,  €469  TESORO 3* SUPERIOR HB

►SHTATOR: 01-06                                            €329  SUNRISE 3*  HB ,  €349  TESORO 3* SUPERIOR  HB

 • HOTEL TESORO  3*S HB (mengjes+darke)
  HOTEL SUNRISE 3*   HB (mengjes+darke)
 • PER TE DY HOTELET DARKA DO TE KONSUMOHET TEK HOTEL TESORO, I CILI NDODHET 3 MINUTA DISTANCE ECJE NE KEMBE NGA HOTEL SUNRISE

Program

 

 • DITA E PARE -Nisja nga Tirana ne mbremje ne oren 23:00 (NISJA KRYHET 1 DITE PERPARA DATES SE UDHETIMIT)
  Nisja nga Durresi ne oren 23:30Pasi te kalojme ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojme edhe dreken. Kohegjatesia e vizites 1 ore e 30 min. Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades. Akomodimi ne hotel. Darka ne Hotelin perkates.

 

 • DITA E DYTE-Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades…Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ….dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 35 Euro per person, mbaron rreth ores 18:00 te pasdites. Kthimi ne hotel. Darka ne hotelin perkates. Qendrim i lire ne qender te ishullit .

 

 • DITA E TRETE-Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma, i cili eshte plazhi me i bukur i Lefkades. Me pas vizitojme qendren e ishullit deri pasdite.  (TRANSFERTA KATHISMA-QENDER E ISHULLIT KOSTO EXTRA 10 EURO/PERSONI)
  Pas plazhit ne Kathisma kthehemi ne hotel. Darka ne hotel. Pas konsumimit te darkes, pergatitemi per Boat Party (opsionale 15 Euro/personi+1 pije free).
  Nisim lundrimin per Boat Party ku atmosfera ne Anije behet elektrizuese me performance nga DJ i anijes si edhe te shoqeruara me drita dhe fishekzjarre per te bere te mundur nje super atmosfere e cila do tju shoqeroje deri ne mesnate.
 • DITA E KATERT-Pas mengjesit, nisemi per ne Plazhin Agio Nikita & Milos Beach ku do te kemi qendrim per plazh deri pasdite. (TRANSFERTA ME BUS NE  AGIO NIKITA-HOTEL  E PERFSHIRE NE CMIMIN E PAKETES)Pas plazhit, kthehemi ne hotel. Darka ne hotel.

 

 • DITA PESTË-Qendrim i lire ne ambjentet e hoteleve perkatese.

 

 • DITA E GJASHTE-Mëngjesi në hotel. Ndalese ne Janine. Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Kthimi ne Tirane ne darke rreth ores 21:00 te darkes. Fundi i sherbimit tone.►Shenim:
  Personat qe nuk deshirojne te kryejne udhetimet opsionale mund te shfrytezojne facilitetet e hotelit (pishine dhe plazhet afer tyre).Nese ngeleni te kenaqur nga sherbimi i shoferit apo i guides, ne baze te mundesive tuaja mund te vendosni nje shume minimale si bakshish per vleresimin e stafit tone.
 • ►Sugjerim:
 • Mëngjesi në hotel. Ndalese ne Janine. Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Kthimi ne Tirane ne darke rreth ores 21:00 te darkes. Fundi i sherbimit tone.

 

INFORMACIONE PER HOTELET

►Hotel Sunrise 3* 

Në Nikiana, 12 km nga qyteti i Lefkadës dhe vetëm 4 km nga Nidri, do të gjeni kompleksin e Hotel Sunrise, me 24 dhoma, 4 Junior Suita të gjitha me ballkone private dhe 2 apartamente (te gjitha dhomat jane me pamje nga deti).
Hoteli eshte i pozicionuar mbi një kodër të spikatur me pamje panoramike mbi gjire piktoreske.
Pishina e jashtme eshte me Infinite View.
Ju garantohet një pritje e ngrohtë dhe miqësore për një pushim relaksues dhe të paharrueshëm.

Ne afersi te hotelit, nen sugjerimet e guides,  gjithashtu do te keni mundesi te eksploroni disa nga plazhet e virgjera te Lefkades ku vetem me 15-20 minuta ecje do te mund te vizitoni disa plazhe magjepsese.

AJER I KONDICIONUAR – FREE
WIFI – FREE
PARKING – FREE

►Hotel Tesoro 3* Superior

Hotel Tesoro ndodhet prane detit (150m) ne Nikiana. Kjo njësi hoteliere është e ndërtuar tërësisht nga druri dhe guri, është vendi ku tradita takohet me kohën moderne, stili i jashtëzakonshëm i linjës arkitekturore përzihet në mënyrë perfekte me peizazhin e shkëlqyer, luksin e kombinuar me shërbimin pa të meta dhe elementët unikë të lidhur me shërbimin pa të meta dhe elementet unike të lidhura me nocionet e rivitalizimit, kënaqësisë dhe mikpritjes.

Hotel Tesoro disponon tridhjetë e pesë (35) dhoma të ndara në gjashtë (6) bungalot me hyrjen e tyre (te gjitha dhomat jane me pamje nga deti), kopshtin e tyre, ballkonin ose verandën e tyre dhe është i ndërtuar në mënyrë amfiteatrale rreth pishinës qendrore të grupit.

Përtej pamjes së mrekullueshme, hotel Tesoro ju ofron një pishinë të jashtme, dy bare, restorant, kafeteri, banjë, makinë me qera ose varkë, ndihma mjekësore (në rast urgjence).

Ne afersi te hotelit, nen sugjerimet e guides,  gjithashtu do te keni mundesi te eksploroni disa nga plazhet e virgjera te Lefkades ku vetem me 15-20 minuta ecje do te mund te vizitoni disa plazhe magjepsese.

AJER I KONDICIONUAR – FREE
WIFI – FREE
PARKING – FREE

Policies of LEFKADA 6 DITE 295€

Amenities of LEFKADA 6 DITE 295€

Guest Reviews (0 reviews)

LEFKADA 6 DITE 295€ Lefkada, Greqi

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo