ARLOARLO
Forgot password?

MILANO & LIQENET COMO, GARDA MAGGIORE

ZBRITJE 25% PER TE GJITHA REZERVIMET E DERI ME 06 DHJETOR PER PERIUDHEN NGA: 06/12/2323 NE: 06/12/2323

MILANO & LIQENET COMO, GARDA MAGGIORE

Available Rooms

No Rooms Found
Hotel
Itali
Milano
25/11 Off
DETAJET E TURIT

Nisja: 25-11-2023 4-DITE 

Dita e Parë:

 • Fluturimi Direkt Tiranë – Milano Bergamo.
 • Nisja më 07.00 – Mbrritje në Milano më 08.55.
 • Nisja për në Liqenin Garda.
 • Udhëtimi zgjat rreth 2 orë.
 • Ndalesa e parë në Limone Sul Garda. Vizitë rreth 1 orë.
 • Nisja për në Riva del Garda. Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë. Nisja për në Malcesine.
 • Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 ore.
 • Nisja për në Garda.
 • Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë.
 • Nisja për në Sirmione. Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë.
 • Kthimi për në Milano. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë.
 • Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë:

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Vizitë në Monumentet e Milanos., si: Palazo Sforzesco, Sheshi Duomo dhe katedralja e Milanos, Galeria e Vitorio Emanuele II, Teatri La Scala.
 •  Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: 

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Nisja për në Liqenin Como.
 • Udhëtimi zgjat rreth 1 orë. Ndalesa e parë në Lecco.
 • Vizitë rreth 1 orë. Nisja për në Bellagio.
 • Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë. Nisja për në Como.
 • Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë. Nisja për në Tremeso. Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë.
 • Nisja për në Mannagio. Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë.
 • Vazhdimi i udhëtimit për në Lugano.
 • Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt:

 • Mëngjesi në hotel.
 • Vizitë rreth 2 orë e Monumenteve Kryesore të qytetit: Katedralja San Lorenzo, Kisha Santa Maria, Parco Ciani, Piazza della Riforma etj. Vazhdimi i udhëtimit drejt Liqenit Lago Maggiore. Udhëtimi zgjat rreth 1 orë. Ndalesa e parë në Locarno.  Vizitë rreth 1 orë.
 • Nisja për në Cannobio. Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë. Nisja për në Verbania.
 • Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë.
 • Transfertë për në Aeroportin e Milano Malpenza .
 • Fluturimi për në Tiranë. Nisja më 22:35 – Mbrritje më 00:35.

NË PAGESË PËRFSHIHEN:

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion,
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus,
3. Akomodim në hotel,
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit,
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 20x 23cm.
(Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).
NË PAGESË NUK JANË TË PËRFSHIRA:
• Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
• Hyrjet në monumente dhe muzeume.
Kujdes:
(Oraret e nisjes dhe mberritjes mund te variojn ne base te orarit te kompanis ajrore.)
Ne cdo rast programi zbatohet i plote.
* Ne lidhje me hotelin *

1.Hoteli mund te jete ne periferi dhe i thjeshte. (Percaktohet deri ne 48h para udhetimit).

2.Programi i prezantuar ploteson kerkesat ne lidhje me eksplorimin e destinacionit

Nese prioriteti juaj eshte  komodditeti ne facilitete , stafi yne do ju paraqese paketen individuale per te njejtin destinacion.

 

Policies of MILANO & LIQENET COMO, GARDA MAGGIORE

Amenities of MILANO & LIQENET COMO, GARDA MAGGIORE

Guest Reviews (0 reviews)

MILANO & LIQENET COMO, GARDA MAGGIORE Milano, Itali

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo