ARLOARLO
Forgot password?

MYNIH,SHTUTGART,NUREMBERG

ZBRITJE 27% PER TE GJITHA REZERVIMET E DERI ME 09 DHJETOR PER PERIUDHEN NGA: 09/12/2323 NE: 09/12/2323

MYNIH,SHTUTGART,NUREMBERG

Available Rooms

No Rooms Found
Hotel
Gjermani
Mynih
27/11 Off
DETAJET E TURIT

Nisja: 27-11-2023

Dita e Parë:

 •  Fluturimi Direkt Tiranë – Mynih.
 • Nisja më 07.10 – Mbrritje më 09.15.
 • Nisja për në Shtutgart. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Mbrritje në Shtutgarrt.
 • Vizitë në Shtutgart, ku vizitohen: Kështjella Altes Schlosse, vendqendrimi i dinastisë së Wurtembergut, Sheshi Qendror Schlossplatz, ku gjendet Kështjella Neus Schlosse, Bashkia e qytetit, Kulla Fernsehturm me lartësi 216 m, Museu i Mercedes – Benz dhe Kopshti botanik dhe zoologjik Wilhelma Zoo.
 • Sistemimi dhe Fjetje në hotel.

Dita e Dytë: 

 • Mëngjesi në hotel. Nisja për në Nuremberg. Udhëtimi zgjat 3 orë.
 • Mbrritja në Nuremberg. Vizitë e qytetit Nuremberg rreth 4 orë: Vizitohen: Kështjella Kaiserburg, Kisha Sebaldus, Shatërvani Schöner Brunnen, etj.
 • Nisja për në Mynih. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë.
 • Mbrritje në Mynih.
 • Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë:

 • Mëngjesi në Hotel.
 •  Vizitë panoramike në Monumentet kryesore të Mynihut, si: Sheshi Marienplatz, Bashkia e Qytetit, Viktualienmarkt, Kisha Frauenkirsche, Shtëpia e famshme e Birrës Hofbrauhaus, Teatri Kombëtar, Pallati Mbretëror, më i madhi në Gjermani.
 • Vazhdon vizita në Selinë e BMW dhe Muzeun përkatës.
 • Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt: 

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Vizitë në Sheshin Olimpik, kulla Olimpike 210 metra e lartë.
 • Më pas shkohet në rezidencën verore te Mbretërve Bavarezë, Pallati i Nymphenburg. Transfertë për në aeroportin e Mynihut. Fluturimi direkt Mynih – Tiranë.
 • Nisja nga Mynih më 18.15
 • Mbrritje në Tiranë më 20.10.

 

 Çmimi përfshin:

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion,
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus,
3. Akomodim në hotel,
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit,
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra)

Në pagesë nuk janë përfshirë:
• Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
• Hyrjet në monumente dhe muzeume.

* Ne lidhje me hotelin *

1.Hoteli mund te jete ne periferi dhe i thjeshte. (Percaktohet deri ne 48h para udhetimit).

2.Programi i prezantuar ploteson kerkesat ne lidhje me eksplorimin e destinacionit

Nese prioriteti juaj eshte  komodditeti ne facilitete , stafi yne do ju paraqese paketen individuale per te njejtin destinacion.

 

Policies of MYNIH,SHTUTGART,NUREMBERG

Amenities of MYNIH,SHTUTGART,NUREMBERG

Guest Reviews (0 reviews)

MYNIH,SHTUTGART,NUREMBERG Mynih, Gjermani

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo