ARLOARLO
Forgot password?

NAPOLI, SORRENTO, SALERNO

ZBRITJE 16% PER TE GJITHA REZERVIMET E DERI ME 08 DHJETOR PER PERIUDHEN NGA: 08/12/2323 NE: 08/12/2323

NAPOLI, SORRENTO, SALERNO

Available Rooms

No Rooms Found
Apartment
Abu Dhabi
Alanya
16-10/13-10 Off

DETAJET E TURIT

  • Nisja: 06-10-2023
  • Nisja: 13-10-2023

Dita e Parë:

Fluturimi nga Tirana për në Bari. Nisja në orën 11:15. Mbrritja në Bari në orën 12:15
Transferta për në Napoli. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë. Mbrritja në Napoli. Shëtitje panoramike në
monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri
San Carlo, Castel Nuovo,etj. Mbrritja në Napoli. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë:

Mëngjesi në Hotel. Transferta për në port. Nisja me traget për në Ishullin Kapri. Shëtitje
panoramike në Ishull, ku vizitohen: Vila Jovis, Kisha Santa Maria, Fari, Vila San Mikele, Kisha e San
Michele Arcangelo. Kthimi me traget në Sorrento. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë:

Mëngjesi në Hotel. Shëtitje në Këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja,
Manastiri St Frencis, Bazilika Sant Antonio etj. Nisja për në Positano me Autobus. Mbrritja sipër
Positanos. (Kujdes, Autobuzi nuk lejohet të zbresë në qendër, Zbritja bëhet në këmbë).  Shëtitje në
Positano, ku vizitohen: Kisha Santa Maria Assunta dhe Porti. Nisja per ne Amalfi me anije. Shëtitje
në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso, etj. Vazhdohet
Udhëtimi për në Salerno me Autobus. Mbrritja në Salerno: shëtitje panoramike në monumentet
kryesore të qytetit, ku vizitohen: Kështjella Arecchi, Katedralja Salernos, Kopshtet Minerva,
Katedralja Salernos, Shëtitorja, etj. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt:

Mëngjesi në Hotel. Plazh në Salerno. Në orën 11:30, Transferta për në Aeroportin e
Barit. Fluturimi Bari – Tiranë. Nisja nga Bari në orën 18:20. Mbrritja në Tiranë në orën 19:15

 

Në pagesë përfshihen:
1. Fluturimi me avion Tiranë – Bari – Tiranë
1. Udhëtimi me traget Sorrento – Kapri.
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në Hotel, 1 natë në Salerno, 1 natë në Sorrento dhe 1 natë në Napoli
4. Mëngjeset në Hotele.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Shënim:
Nisja më datë 6 Tetor është me Fluturim Tiranë – Napoli – Tiranë.

Kujdes:
1. Oraret e nisjes dhe mbrritjes mund të ndryshojnë nga Kompania Ajrore, por në çdo rast programi
do zbatohet i plotë me korigjime dhe spostimet e nevojshme.
2. Në Program janë parashikuar në detaje Udhëtimet dhe Ndalesat. Por nëse do ketë vonesa në
trafik apo vonesa të shkaktuara nga qëndrimi i gjatë në një ndalesë, mund të mos bëhen të gjithë
ndalesat. Shoferi Autobusit ka ndalesë ligjore në orarin e punës.
3. Ky program është Ekonomik. Hotelet mund të mos jenë në qendër. Informohuni paraprakisht për
emrat e Hoteleve gjatë turit. Ne si Operator përpiqemi që Hotelet të zgjidhen sa më të
përshtatshëm.

 

Policies of NAPOLI, SORRENTO, SALERNO

Amenities of NAPOLI, SORRENTO, SALERNO

Guest Reviews (0 reviews)

NAPOLI, SORRENTO, SALERNO Alanya, Abu Dhabi

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo