ARLOARLO
Forgot password?

PAKETA TURISTIKE NE ZAKYNTHOS 4 DITE

PAKETA TURISTIKE NE ZAKYNTHOS 4 DITE

Available Rooms

No Rooms Found
Apartment
Greqi
Zakynthos

DATAT E UDHETIMEVE :

23-26 MAJ: -HOTEL IKAROS € –145 / HOTEL ALEXANDER THE GREAT – 165

( TRAGETI KYLLINI – ZAKYNTHOS – KYLLINI EXTRA 25 PERSONI )

Program

DITA 1 :TIRANE – ZAKYNTHOS.

Nisja nga Tirana ne oren 22:00 ne darke nje dite para dates se nisjes .Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Kalimi I doganes ne piken kufitare Kakavije. Pas kalimit te kufirit do te perdorim autostraden IONIAN ROAD e cila lidh qytetin e Janines me qytetin e Patres per te shkuar me pas drejt portit te Kilinit ku do te marrim tragetin per ne Zakynthos. Rreth drekes mberritja dhe akomodimi ne hotel. Pushim. Pas konsumimit te darkes vizite ne qender te sheshit Solomos .

 

DITA 2:NAVAGIO BEACH ( Shipwreck Beach )

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit marrim anijen qe ben shetitjen rreth e qark gjithe ishullit te Zakynthos, ku vizitohen: Shpella e Delfinave, Fytyra e Poseidonit e gdhendur ne Shkemb, Navagio Beach (Plazhi me I famshem I ishullit), Shpella Blu, Shpella Keri, Xyriai (plazh kurativ), Porti San Nikola, Tsilivi. Kjo shetitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 17:00 dhe ka nje kosto extra prej 35 euro per person. Kthimi ne hotel. Mbremje e lire.(Personat qe nuk kane deshire te jene pjesmarres ne udhetimin me anije mund te shfrytezojne plazhin afer hotelit)

Plazhi Navagio momentalisht eshte i mbyllur nga policia detare dhe nuk lejohet zbarkimi ne plazh por do jete ndalese panoramike dhe vetem per foto deri ne nje njoftim te dyte per hapjen e plazhit.
► Ndalesat e plazheve do te jene qe do te shfrytezohen nga anija dhe do te komunikohen nga kapiteneria e anijes.

 

DITA 3:ISHULLI I BRESHKAVE CARRETA – CARRETA.

Mengjesi ne hotel. Me pas nisemi per tek anijet qe bejn lundrime te dedikuara per tek ishulli I breshkave .Pervecse tur rreth ishullit Marathonisi per te pare breshkat Carreta Carreta ( Simboli i ishulit te Zakynthos ) gjithashtu ne ate vend fantastic kemi mundesi qe te bejm edhe plazh.Anija per ne ishullin e breshkave ka kosto extra 20 euro per person. Kthimi ne hotel.  Pasdite e lire.

DITA 4:ZAKYNTHOS – TIRANE.

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Shqiperise, perseri nepermjet autostrades IONIAN ROAD. Kthimi per ne Tirane me ndalesa te shkurtra gjate rruges. Fundi I sherbimit tone.

►Shenim: Personat qe nuk zgjedhin te kryejne udhetimet opsionale mund te shfrytezojne facilitetet e hotelit (pishine dhe plazhet afer tyre)

 

NFORMACIONE RRETH HOTELEVE

Hotel Alexander The Great 4* 

Hotel Alexander gjendet në qendër të Laganas, pranë bareve dhe restoranteve. Vendodhje ideale për personat që preferojnë pushime aktive gjithashtu dhe gjatë mbrëmjes. Plazhi më I afërt është vetëm 250 metra nga hoteli. Përfshin 185 dhoma, 1 ndërtesë, 3 kate, 3 ashensorë, recepsion 24h; restorant, kuzhinë greke, 2 bare: në holl dhe pranë pishinës; exchange, dyqan suveniresh, tarracë me pamje nga pishina, parkim makinash. Të gjitha dhomat kanë një TV, frigorifer, telefon, kutinë e sigurisë, peshqirët, ajrin e kondicionuar dhe një ballkon ose verandë.I sugjeruar per cifte.

AJER I KONDICIONUAR – FREE
WIFI – FREE

SHENIME

POLITIKAT E FEMIJEVE.
Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:

1 FEMIJE NGA 0-2.99 VJEC – FALAS.

FEMIJET NGA 3-11.99 50% ULJE.

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.
►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 20 DITE PARA NISJES.
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PRISHJE TE AUTOMJETIT DERI NE 2h 59min, PAS KSAJ ORE, NESE AUTOMJETI NUK RREGULLOHET APO NUK ZEVENDESOHET AGJENSIA JU RIMBURSON 35% TE CMIMIT TE PAKETES.

Included

 • Transporti me automjet komod
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • All inclusive ( mengjes+dreke+darke+pije )
 • AKOMODIMI NE HOTEL
 • Wi-Fi Free

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Shëtitjet me anije, sporte e ndryshme te ujit
 • Taksa lokale €1.5 per dhome hotel 3*
 • Taksa lokale €3 per dhome/nate hotel 4*
 • Taksa lokale €4 per dhome hotel 5*
 • Bileta e tragetit Kyllini – Zakynthos – Kylini €25

Policies of PAKETA TURISTIKE NE ZAKYNTHOS 4 DITE

Amenities of PAKETA TURISTIKE NE ZAKYNTHOS 4 DITE

Guest Reviews (0 reviews)

PAKETA TURISTIKE NE ZAKYNTHOS 4 DITE Zakynthos, Greqi

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo