ARLOARLO
Forgot password?

PARIS-4 DITE 998 EUR/ PERSONI

ZBRITJE 22% PER TE GJITHA REZERVIMET E DERI ME 06 DHJETOR PER PERIUDHEN NGA: 06/12/2323 NE: 06/12/2323

PARIS-4 DITE 998 EUR/ PERSONI

Available Rooms

No Rooms Found
Apartment
Abu Dhabi
Alanya
22 SHTATOR Off
DETAJET E TURIT

Dita e Parë: Udhëtimi me avion direkt Tiranë – Paris. Nisja në orën 17:35. Mbrritja në Paris në 20:35. Transferimi për në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në hotel. Vizitë panoramike e Parisit ku do të shikohen: Harku i Triumfit, Place de la Conocorde, Assamble Nationale, Pallati Invalideve, Varri Napoleonit, Kopshti Tyilerive. Vizite ne Kullen Eiffel. Lundimi me Anije ne Lumin Seine. Transferta per ne Versaje. Vizitë në Pallatin e Versajes dhe kopshtet e saj. Kthimi dhe akomodimi në hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Nisja per ne Muzeun e Louvrit dhe Vizita.Vizitë në: Kopshtet e Luxemburgut, Katedralja Notre Dame. Shëtitje panoramike ku do të shikohen Panteoni, Opera de Garnier, Sheshi Bastille dhe Opera më e madhe e Francës. Kthimi dhe akomodimi në hotel.

Dita e Katërt: Mengjesi ne Hotel. Nisja në drejtim të Galerive Lafajetë (Galeries Lafayette). Shopping Promenade.- Nisja në drejtim të lagjes moderne La Défense. Vizitë dhe dreka në Qendrën e madhe tregtare “Les 4 Temps”. Nisja nga La Défense në drejtim të Aeroportit. Fluturimi direkt Paris – Tiranë. Nisja  në orën 21:05. Mbrritja në Tiranë në orën 23:35.

Shënim: 
Të gjithë Familjarët që do këkojnë Vizitë në Disneyland, Guida jonë në Paris i asiston per ti orjentuar per bileten e hyrjes ne Disney*te cilen e blejn vet  dhe transfertat e nevojshme.

Në pagesë përfshihen:

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel për 3 netë qëndrimi.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 20x 23cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).Bagazhi standart.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
3. Lundrimi me Anije.

OPSIONALET E TURIT :
Vetem udhetimi per ne Pallatin e Versajes kushton 15 euro.
Bileta per Hyrjen e Pallatit te Versajes perfshire dhe visiten ne Kopshtet e saj kushton 30 euro.
Bileta per Hyrjen ne Louvre kushton 20 euro.
Kujdes:
Te gjitha rezervimet per Biletat e Hyrjeve behen paraprakisht ne momentin e rezervimit te turit.

Kujdes: Cmimet e Biletave mund te ndryshojn ne Vartesi te datave kur ka ngarkese.

Lundimi ne Lumin Seine eshte opsional dhe pagesa dhe rezervimi behet tek guida.
Kujdes:
(Oraret e nisjes dhe mberritjes mund te variojn ne base te orarit te kompanis ajrore.)
Ne cdo rast programi zbatohet i plote.

Policies of PARIS-4 DITE 998 EUR/ PERSONI

Amenities of PARIS-4 DITE 998 EUR/ PERSONI

Guest Reviews (0 reviews)

PARIS-4 DITE 998 EUR/ PERSONI Alanya, Abu Dhabi

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo