ARLOARLO
Forgot password?

Porto Galini Seaside Resort & Spa 4* – Lefkada

Porto Galini Seaside Resort & Spa 4* – Lefkada

Available Rooms

Superior Garden View

Max Guests:
2
Max Kids:
2
Board:

Room Size

25 m²

Located in the newly built wing, these rooms offer a private balcony or terrace with sea views, and a flat-screen, satellite TV with DVD player.

In your private bathroom:

 •  Free toiletries
 •  Toilet
 •  Bathtub or shower
 •  Towels
 •  Slippers
 •  Hairdryer
 •  Toilet paper

View:

 •  Ocean view

Room Facilities: ​

 •  Extra long beds (> 6.5 ft)
 •  Wardrobe or closet
 •  Tea/Coffee maker
 •  Minibar
 •  Air conditioning
 •  Safe
 •  Tile/Marble floor
 •  Soundproof
 •  Ironing facilities
 •  Interconnecting room(s) available
 •  Sitting area
 •  TV
 •  Telephone
 •  Satellite channels
 •  Pay-per-view channels
 •  Flat-screen TV
 •  Balcony
 •  Terrace
 •  Socket near the bed
 •  Clothes rack
 •  Sofa bed
 •  Wake-up service/Alarm clock

Parking: ​

 Free private parking is possible on site (reservation is not needed

Classic Double Side Sea View

Max Guests:
2
Board:

Room Size

25 m²

Offering views of the Ionian Sea from its furnished balcony, this air-conditioned room comes with a flat-screen, satellite TV, DVD player and mini-bar.

Rooms with seating area are subject to availability.

In your private bathroom:

 •  Free toiletries
 •  Toilet
 •  Bathtub or shower
 •  Towels
 •  Slippers
 •  Hairdryer
 •  Toilet paper

View:

 •  Ocean view

Room Facilities: ​

 •  Extra long beds (> 6.5 ft)
 •  Wardrobe or closet
 •  Tea/Coffee maker
 •  Minibar
 •  Air conditioning
 •  Safe
 •  Tile/Marble floor
 •  Soundproof
 •  Ironing facilities
 •  TV
 •  Telephone
 •  Satellite channels
 •  Pay-per-view channels
 •  Flat-screen TV
 •  Balcony
 •  Terrace
 •  Socket near the bed
 •  Clothes rack
 •  Sofa bed
 •  Wake-up service/Alarm clock

Parking: ​

 Free private parking is possible on site (reservation is not needed).

Classic Double Garden View

Max Guests:
2
Board:

Room Size

23 m²

Opening to a balcony or terrace, this island-style room offers a flat-screen TV with satellite channels.

In your private bathroom:

 •  Free toiletries
 •  Toilet
 •  Bathtub or shower
 •  Towels
 •  Slippers
 •  Hairdryer
 •  Toilet paper

View:

 •  Inner courtyard view

Room Facilities: ​

 •  Extra long beds (> 6.5 ft)
 •  Wardrobe or closet
 •  Tea/Coffee maker
 •  Minibar
 •  Air conditioning
 •  Safe
 •  Tile/Marble floor
 •  Soundproof
 •  Ironing facilities
 •  TV
 •  Telephone
 •  Satellite channels
 •  Pay-per-view channels
 •  Flat-screen TV
 •  Balcony
 •  Terrace
 •  Socket near the bed
 •  Clothes rack
 •  Sofa bed
 •  Wake-up service/Alarm clock

Smoking: ​

No smoking

Hotel
5 star
Greqi
Lefkada
abdyl frasheri
+355694050280
3 nights

I ndodhur 4 km larg qytetit Nidri në Nikiana, Porto Galini përhapet mbi 40,000 m² tokë peizazheve përgjatë një plazhi të izoluar. Ajo ofron 2 pishina dhe një banjë me 2 pishina shtëpie. WiFi falas është në dispozicion në vende publike. Hapja në një ballkon me pamje nga deti Jon, të gjitha dhomat dhe suitat në Porto Galini vijnë me ajër të kondicionuar dhe një TV satelitor me ekran të sheshtë, me DVD player. Ata gjithashtu kanë një vend të sigurtë, një minibar dhe një banjo me tualetin falas, pantofla dhe tharëse flokësh. Resort & Spa Porto Galini shërben një shuplakë mëngjes çdo mëngjes. Një shumëllojshmëri e gjerë e pjatave ndërkombëtare, si dhe shijshme lokale, shërbehen gjatë gjithë ditës. Objektet sportive përfshijnë 3 fusha tenisi, një palestër më të artit me pamje nga deti dhe fushë volejbolli plazhi. .Shtë paraqitur edhe një pavijon yoga i orientuar drejt lindjes së diellit. Më shumë lehtësira përfshijnë shesh lojërash për fëmijë.

Policies of Porto Galini Seaside Resort & Spa 4* – Lefkada

Amenities of Porto Galini Seaside Resort & Spa 4* – Lefkada

 • AIR CONDITIONING
 • COFFEE
 • COMPLIMENTARY BREAKFAST
 • CONFERENCE ROOM
 • DOORMAN
 • ELEVATOR IN BUILDING
 • ENTERTAINMENT
 • FIRE PLACE
 • FITNESS FACILITY
 • FREE PARKING
 • FRIDGE
 • HANDICAP ACCESSIBLE
 • HOT TUB
 • PETS ALLOWED
 • PICK AND DROP
 • PLAY PLACE
 • ROOM SERVICE
 • SECURE VAULT
 • SMOKING ALLOWED
 • SUITABLE FOR EVENTS
 • SWIMMING POOL
 • TELEVISION
 • WINE BAR
 • WI_FI

Guest Reviews (0 reviews)

Porto Galini Seaside Resort & Spa 4* – Lefkada Lefkada, Greqi

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo