ARLOARLO
Forgot password?

PORTO – LISBONË – MADRID

ZBRITJE 23% PER TE GJITHA REZERVIMET E DERI ME 02 DHJETOR PER PERIUDHEN NGA: 02/12/2323 NE: 02/12/2323

PORTO – LISBONË – MADRID

Available Rooms

No Rooms Found
Apartment
Spanje
23/10 Off
DETAJET E TURIT

  Dita e parë: 

 • Fluturimi direkt Tiranë- Madrid. Nisja nga Tirana në orën 17:40.
 • Mbrritje në Madrid në orën 21:10. Nisja për në Porto.
 • Udhëtimi zgjat rreth 6 orë pa ndalesa. Ndalesa të shkurta gjatë rrugës. Mrritja në Porto.
 • Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

  Dita e Dytë:

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Vizitë e Monumenteve Kryesore të qytetit: Lagjet Ribeira dhe Bolhao, Sample Porto, Ura Dom Luis I, Katedraalja e Portos, Pallati Bolsa, Livraria Lello, Kisha e Shën Francis, etj.
 • Fjetje në Hotel

Dita e Tretë:

 • Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Lisbonë. Udhëtimi zgjat rreth 3.5 orë.
 • Vizitë e Monumenteve Kryesore të Lisbonës, si: Torre de Bolem, Padrao dos Desombrimentos Mosteiro dos Jeronimos.
 • Vizitohen lagjet Bairro Alto, lagja qëndrore, monumenti Santa Justa, katedralja e Lisbonës, Stadiumi Estadio da Luz, Kështjella Sao Jorge, Ura 25 Abril, Ura Vasco de Gama, Akuariumi i Lisbonës etj.
 • Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt:

 • Mëngjesi në Hotel. Nisja heret për në Madrid. Udhëtimi zgjat rreth 7 orë pa ndalesa.
 • Ndalesa të shkurta gjatë rrugës.
 • Mrritja në Madrid.
 •  Vizitë e Monumenteve Kryesore të Madridit, si: Plaza de Toros, aty ku është një nga arenat e Torreadorëve, Parkun El Retiro, Rrugët e famshme të Gran Via dhe Kastejana, Sheshet Platha de Espanja, Puerta Del Sol dhe Puerta de Alkala, Platha de Oriente, Mayor, Puerta de la Operal, Ramales, Sakramaneto, dhe Sheshin Kolon.
 • Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë:

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Vazhdohet vizita në Pallatin Mbretëror, i ndërtuar në një kështjelle të vjetër arabe dhe e ndjekur nga stili klasik, italian. Pallati Mbretëror është një nga Pallatet më të ruajtur në Europë dhe i pasur në tapete, orë dhe objekte të çmueshme.
 • Vizita mbaron me një kalim pranë stadiumit Santiago Bernabeu.
 • Nisja për në Aeroportin e Madridit. Fluturimi direkt Madrid – Tiranë.
 • Nisja nga Madrid në orën 21:55.
 • Mbrritja në Tiranë në orën 01:10.

 

Në pagesë përfshihen:

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Tiranë – Madrid  – Tiranë.
2. Transfertat dhe Shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel për 4 net, Fjetje 2 netë në Porto, 1 natë në Lisbone, 1 nate në Madrid.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në (40x30x20cm). (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë:

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.

 

Policies of PORTO – LISBONË – MADRID

Amenities of PORTO – LISBONË – MADRID

Guest Reviews (0 reviews)

PORTO – LISBONË – MADRID Spanje

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo