ARLOARLO
Forgot password?

PUSHIME NË AMALFI-POSITANO-CAPRI, 5 DITË €599

ZBRITJE 1% PER TE GJITHA REZERVIMET E DERI ME 05 KORRIK PER PERIUDHEN NGA: 01/07/2424 NE: 05/07/2424

PUSHIME NË AMALFI-POSITANO-CAPRI, 5 DITË €599

Available Rooms

No Rooms Found
Hotel
Itali
01.07.2024/5.07.2024 Off

PUSHIME NË AMALFI-POSITANO-CAPRI, 5 DITË AVION & GUIDË €599

►VIZITOHEN: NAPOLI, AMALFI, POSITANO, CAPRI, SALERNO, SORENTO

1, 15 Korrik: €599
25 Korrik: €629
5 – 9, 12-16, 19-23, 26-30 Gusht€649
►5 – 8 Shtator: €439

Dita e parë

Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin 2 orë e 30 minuta perpara përpara fluturimit.

Fluturimi direkt Tiranë – Bari.

Mbërritja në Aeroportin e Barit.

Nisja për në Napoli me autobus. Shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj.

Transferta nga Napoli drejt Salernos.

Akomodimi ne hotel ne Salerno.

Dita e dytë

Mëngjesi në Hotel.

Nisja herët me autobus për në Sorrento.

Shëtitje në Këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Sheshi shën Antoni,Bazilika Sant Antonio etj.

Nisja me traget per ne ishullin Kapri.

Shëtitje panoramike në Ishull e Kaprit ku vizitohen: Marina Grande, sipas deshirës qendrim ne Marina Grande,

pjesa tjeter e grupit vazhdon për në pjesën e qëndrës se Kaprit që ndodhet në pjesën e siperme të ishullit.

Ngjitja me fenikular qe  ka një pagese mesatarisht 5 euro vajtje ardhje ku do vizitohet Piazzeta, Kisha e Shen Stefanit,

Grand hotel Quisisana,  Kopshtet e Agustit, Belvedere di Punta Cannone, Via Krupp.

Kthimi me traget në Sorrento.

Kthimi ne Hotel ne Salerno.

Mbremje e lire.

Dita e Tretë

Mëngjesi në Hotel.

Vizite me anije Salerno-Positano- Salerno. (Opsionale 50 euro/person)

Vizite ne shetitoren e Positanos, kishen e Santa Maria Assunta dhe ngjitje ne nje nga pikat me panoramike te zones

ku do te shijoni nje nga pamjet me piktoreske te rivieres.

Kohe e lire per te qendruar ne zonen e plazhit.

Kthimi ne Hotel ne Salerno.

Mbremje e lire.

Dita e Katërt

Vizite me anije Salerno-Amalfi- Salerno. (Opsionale 50 euro)

Shëtitje në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso.

Kohe e lire per te qendruar ne zonen e plazhit.

Kthimi ne Hotel ne Salerno.

Mbremje e lire.

Dita e Pestë

Mëngjesi në hotel.

Transferta nga hoteli drejt aeroportit të Barit.

Nisja nga Bari dhe mbërritja ne Tiranë sipas orareve mëposhtë:

1, Korrik
Tiranë-Bari 06:10-07:15
Bari-Tiranë 12:55-13:50

8, 15, 25, 29 Korrik
5, 12 Gusht
Tiranë-Bari 11:10-12:15
Bari-Tiranë 23:20-00:15


19, 26 Gusht
Tiranë-Bari 06:10-07:15
Bari-Tiranë 23:20-00:15

INFORMACIONE TË RENDËSISHME

 

– Nëse krevati nuk do te jetë dopjo, do te jene dy krevat teke te bashkuar.
– Akomodimi ne dhome single ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
-Femijet nen 2 vjec paguajn 120 euro/person.
-Femijet 2-12 vjec e perfitojne paketen me 20 euro zbritje.

– Për rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 2 jave para nisjes 

– Pagesa e bërë është e pakthyeshme.

– Agjencia nuk mban përgjegjësi për mbërritjen në destinacion apo ndryshimin e programit

në varësi të kushteve atmosferike apo forca te ndryshme madhore.

– Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme siç janë: mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

– Nëse personi që udhëton me grupe nuk i ka mbushur 18 vjeç, dhe udheton me njërin ose asnjërin nga prindërit,

i duhet patjetër prokurë e noterizuar (dy kopje)
– Pasaporta duhet të ketë minimalisht 3 muaj vlefshmëri në momentin që ktheheni nga udhëtimi
– Për cdo ndryshim në lidhje me oraret e fluturimit që mund të kryhen nga kompania ajrore, ju do të njoftoheni në kohë reale.
– Përzgjedhja e vëndeve në avion është rastesore në momentin e check in-it online.

(Për vënde specifike ka kosto ekstra në varësi të fluturimit).


► CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO

AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE

QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

► ORARET E TUREVE DO TE PERSHTATEN NE VARESI TE DATAVE

Policies of PUSHIME NË AMALFI-POSITANO-CAPRI, 5 DITË €599

Amenities of PUSHIME NË AMALFI-POSITANO-CAPRI, 5 DITË €599

Guest Reviews (0 reviews)

PUSHIME NË AMALFI-POSITANO-CAPRI, 5 DITË €599 Itali

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo