ARLOARLO
Forgot password?

RIMINI, VERONA, VENECIE

ZBRITJE 27% PER TE GJITHA REZERVIMET E DERI ME 05 DHJETOR PER PERIUDHEN NGA: 05/12/2323 NE: 05/12/2323

RIMINI, VERONA, VENECIE

Available Rooms

No Rooms Found
Hotel
Itali
Verona
27/11 Off
DETAJET E TURIT

Nisja: 27-11-2023 4-DITE

Dita e Parë: 

 • Nisja nga Tirana me avion për në Venecie.
 • Nisja më 06.50. Mbrritja në Venecie më 08.35. Nisja për në Verona.
 • Udhëtimi zgjat rreth 2 orë.
 • Vizitë e Monumenteve Kryesore të Veronës: Shtëpia Xhuljetës, Arena Veronës, Piazza Erbe, Arche Scaligere, Via Mazzini, Kulla Lamberti. Transfertë në Hotel pranë Venecies.
 • Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë:  

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Vizitë në Monumentet Kryesore të Venecies: Piazza San Marco, Ura Rialto, Palazzo Ducale, Bazilika San Marco etj.
 • Fjetje në Hotel

Dita e Tretë:

 •  Mëngjesi në Hotel.
 • Nisja për në San Marino. Vizitë në San Marino:
 • Kështjella dhe rrugicat karakteristike në San Marino. Kthimi për në Rimini.
 • Vizitë e Monumenteve kryesore në Rimini: Ura Tiberius, Arch Augustus, Sheshi Tre Martiri, Piazza Cavour, Tregu vjetër i peshkut,
 • Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt:

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Transfertë për në Aeroportin e Riminit.
 • Fluturimi për në Tirane.
 • Nisja në orën 17.50. Mbrritja në Tiranë në 19.15.
Në pagesën përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm.
(Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).
Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
3. Nuk është përfshirë Trageti në Venecie.
Kujdes:
1. Oraret e nisjes dhe mbrritjes mund të ndryshojnë nga Kompania Ajrore, por në çdo rast programi do zbatohet i plotë me korigjime dhe spostimet e nevojshme.
2. Në Program janë parashikuar në detaje Udhëtimet dhe Ndalesat. Por nëse do ketë vonesa në trafik apo vonesa të shkaktuara nga qëndrimi i gjatë në një ndalesë, mund të mos bëhen të gjithë ndalesat. Shoferi Autobusit ka ndalesë ligjore në orarin e punës.
3. Ky program është Ekonomik. Hotelet mund të mos jenë në qendër. Informohuni paraprakisht për emrat e Hoteleve gjatë turit. Ne si Operator përpiqemi që Hotelet të zgjidhen sa më të përshtatshëm.
* Ne lidhje me hotelin *

1.Hoteli mund te jete ne periferi dhe i thjeshte. (Percaktohet deri ne 48h para udhetimit).

2.Programi i prezantuar ploteson kerkesat ne lidhje me eksplorimin e destinacionit

Nese prioriteti juaj eshte  komodditeti ne facilitete , stafi yne do ju paraqese paketen individuale per te njejtin destinacion.

Policies of RIMINI, VERONA, VENECIE

Amenities of RIMINI, VERONA, VENECIE

Guest Reviews (0 reviews)

RIMINI, VERONA, VENECIE Verona, Itali

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo