ARLOARLO
Forgot password?

RIMINI, VERONA, VENECIE

ZBRITJE 16% PER TE GJITHA REZERVIMET E DERI ME 04 DHJETOR PER PERIUDHEN NGA: 04/12/2323 NE: 04/12/2323

RIMINI, VERONA, VENECIE

Available Rooms

No Rooms Found
Apartment
Abu Dhabi
Alanya
16/9 Off

DETAJET E TURIT

  • Nisja: 16-09-2023
  • Nisja: 28-10-2023

 

Dita e Parë:

Nisja nga Tirana me avion për në Venecie. Nisja më 06:50. Mbrritja në Venecie më
08:35. Nisja për në Verona. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Vizitë e Monumenteve Kryesore të Veronës:
Shtëpia Xhuljetës, Arena Veronës, Piazza Erbe, Arche Scaligere, Via Mazzini, Kulla
Lamberti. Transfertë në Hotel pranë Venecies. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë:

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore të Venecies: Piazza San Marco, Ura
Rialto, Palazzo Ducale, Bazilika San Marco etj. Fjetje në Hotel

Dita e Tretë:

Mëngjesi në Hotel. Nisja për në San Marino. Vizitë në San Marino: Kështjella dhe
rrugicat karakteristike në San Marino. Kthimi për në Rimini. Vizitë e Monumenteve kryesore në
Rimini: Ura Tiberius, Arch Augustus, Sheshi Tre Martiri, Piazza Cavour, Tregu vjetër i peshkut,
Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt:

Mëngjesi në Hotel. Transfertë për në Aeroportin e Riminit. Fluturimi për në Tirane.
Nisja në orën 17:50. Mbrritja në Tiranë në 19:15.

Në pagesën përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm.
(Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë:

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
3. Nuk është përfshirë Trageti në Venecie.

Kujdes:
1. Oraret e nisjes dhe mbrritjes mund të ndryshojnë nga Kompania Ajrore, por në çdo rast programi
do zbatohet i plotë me korigjime dhe spostimet e nevojshme.
2. Në Program janë parashikuar në detaje Udhëtimet dhe Ndalesat. Por nëse do ketë vonesa në
trafik apo vonesa të shkaktuara nga qëndrimi i gjatë në një ndalesë, mund të mos bëhen të gjithë
ndalesat. Shoferi Autobusit ka ndalesë ligjore në orarin e punës.
3. Ky program është Ekonomik. Hotelet mund të mos jenë në qendër. Informohuni paraprakisht për
emrat e Hoteleve gjatë turit. Ne si Operator përpiqemi që Hotelet të zgjidhen sa më të
përshtatshëm.

Policies of RIMINI, VERONA, VENECIE

Amenities of RIMINI, VERONA, VENECIE

Guest Reviews (0 reviews)

RIMINI, VERONA, VENECIE Alanya, Abu Dhabi

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo