ARLOARLO
Forgot password?

The Bodrum Royal Palace 5*- Bodrum, Turqi

ALL INCLUSIVE

The Bodrum Royal Palace 5*- Bodrum, Turqi

Available Rooms

Royal Studio Sea View

Max Guests:
2
Max Kids:
1
Board:

Room size

35 m²

Studio Rooms offer a choice of king or twin bed

a separate dressing room and a marble bathroom with walk-in shower

Guests can enjoy a private balcony with furniture.

Royal Studio Garden View

Max Guests:
2
Max Kids:
1
Board:

Room size  35 m²

Studio Rooms sit higher into the hillside and overlook the turquoise waters of the Aegean. Each offers a choice of king or twin bed, a separate dressing room and a lavish marble bathroom with walk-in shower in addition to a private balcony, complete with furniture.

In your private bathroom:

 • Free toiletries
 • Shower
 • Bathrobe
 • Toilet
 • Towels
 • Slippers
 • Hairdryer
 • Toilet paper

View:

 • Garden View 

Room facilities: ​

 • Linen
 • Dressing Room
 • Alarm clock
 • Wardrobe or closet
 • Tea/Coffee Maker
 • Minibar
 • Air conditioning
 • Safety Deposit Box
 • Hardwood or parquet floors
 • Soundproofing
 • Private entrance
 • Mosquito net
 • Ironing Facilities
 • Iron
 • Heating
 • Carpeted
 • Laptop safe
 • Coffee machine
 • Electric kettle
 • Tumble dryer
 • Sofa
 • TV
 • Telephone
 • Satellite Channels
 • Radio
 • Flat-screen TV
 • iPod dock
 • Cable Channels
 • Balcony
 • Outdoor furniture
 • Socket near the bed
 • Wake Up Service/Alarm Clock
 • Wake-up service

Smoking: ​

No smoking

Hotel
5 star
Turqi
Bodrum
+355694050280
5 nights

Me një zonë të madhe plazhi privat në Torba Bay të Bodrum, Hotel Bodrum Royal Palace ofron një pishinë të jashtëme  dhe të brendshme, akomodim luksoz dhe WiFi falas.

Një qendër spa , një palestër, sauna dhe një banjë turke gjithashtu në dispozicion.

Dekoruar me kujdes, dhomat me ajër të kondicionuar në Hotel Bodrum Royal Palace Hotel kanë një ballkon me pamje nga detie . Ato janë të pajisura me një TV satelitor, DVD player dhe një minibar. Një kuti sigurie është dhënë në secilën dhomë. Disa dhoma vijnë edhe me një iPad.

Mysafirët mund të provojnë një gamë të pjatave të kuzhinës turke, italiane, aziatike dhe ndërkombëtare në shumë opsione ngrënieje të hotelit, përfshirë Restorantin Kryesor dhe Pishinën. Ju gjithashtu mund të shijoni pije në bar pishinë. Për mysafirë të rinj, hoteli ka edhe një klub mini-fëmijë.

Qendra e qytetit Bodrum është 10 km nga Hotel Bodrum Royal Palace. Milas Bodrum Aeroporti është 25 km larg.

Policies of The Bodrum Royal Palace 5*- Bodrum, Turqi

Amenities of The Bodrum Royal Palace 5*- Bodrum, Turqi

 • AIR CONDITIONING
 • ALL INCLUSIVE
 • COFFEE
 • COMPLIMENTARY BREAKFAST
 • CONFERENCE ROOM
 • DOORMAN
 • ELEVATOR IN BUILDING
 • ENTERTAINMENT
 • FIRE PLACE
 • FITNESS FACILITY
 • FREE PARKING
 • FRIDGE
 • HANDICAP ACCESSIBLE
 • HOT TUB
 • PETS ALLOWED
 • PICK AND DROP
 • PLAY PLACE
 • ROOM SERVICE
 • SECURE VAULT
 • SMOKING ALLOWED
 • SUITABLE FOR EVENTS
 • SWIMMING POOL
 • TELEVISION
 • WINE BAR
 • WI_FI

Guest Reviews (0 reviews)

The Bodrum Royal Palace 5*- Bodrum, Turqi Bodrum, Turqi

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo