ARLOARLO
Forgot password?

TOSCANA, 4 DITË

ZBRITJE 19% PER TE GJITHA REZERVIMET E DERI ME 02 DHJETOR PER PERIUDHEN NGA: 02/12/2323 NE: 02/12/2323

TOSCANA, 4 DITË

Available Rooms

No Rooms Found
Apartment
Itali
19/11 Off

                                                                                                                                           DETAJET E TURIT

► VIZITOHET: PISA, FIRENZE, SIENA
► 19-22 tetor

Nisja 19 tetor: Tiranë 15:00 – 16:50 Pisa.
Kthimi 22 tetor: Pisa 21:00 – 22:40 Tiranë.

Dita e pare

-Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin 2 orë përpara fluturimit.
-Fluturimi direkt Tiranë – Pisa.
-Mbërritja në Aeroportin e Pises ne oraret e mesiperme.
-Qendrim I lire per shopping dhe konsumim darke ne qender tregetare .
-Nisja drejt qytetit te Firences.
-Sistemimi dhe akomodimi ne hotel.
-Mbremje e lire.

Dita e dyte

Mëngjesi në Hotel.
Transporti nga Firenze drejt Sienes. Udhetimi zgjat rreth nje 1 ore e 30 minuta pa ndalesa. Mberritja ne qytetin e Sienes ku do te vizitojme:
-Museo della Opera
-Duomo di Siena
-Piaza del Campo
-Torre di Mangia

Panorama mahnitëse në Toskanë dallohet nga peisazhet e saj piktoreske ku më i famshmi është Chianti. E vendosur në një zonë që përfshin Firencen dhe Sienën, Chianti është po aq i larmishëm në peizazhin e tij sa është në verërat që prodhohen. Aty do të kemi mundësinë të degustojmë dhe të provojmë disa nga prodhimet e klasit të parë si dhe të konsumojmë drekën me gatime tradicionale të zonës.
Pas drekës vazhdojmë udhëtimin drejt termeve ku do te kemi mundësi të shfrytëzojmë relaksin e pishinave të jashtme termale në mes të pamjes magjike të Toskanës.
Pas vizitave, kthimi në Hotel në Firenze.
Mbrëmje e lire.

Opsionale:
Hyrja ne agroturizem ne Chianti dhe ne pishinat e jashtme termale jane opsionale dhe kanë kosto extra 
€75
Ne cmim perfshihet: 
-Degustim vere ne agroturizem.
-Turi ne vreshtat e agroturizmit.
-Konsumim drekes me produkte vendase.
-Pishina te brendshme dhe te jashtme termale.

Dita e trete

Mëngjesi në hotel.
Vazhdojme viziten ne qytetin e Firences ne atraksionet si:
-Porta Rossa , hoteli me i vjeter ne qytet i cili daton qe prej shekullit te XIII.
-Piazza della Signora
-Piazza Duomo Cathedral Santa Maria del Fiore
-Ponte Vecchio
-Uffizi Gallery.

Akomodimi ne hotel dhe mbremje e lire.

Dita e katert

Mengjesi ne hotel.
Nisja për në Pisa  me autobus. Shëtitje në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen:
– Kulla e Pises, e cila eshtë kambanorja e Katedrales së Pizës. Ajo është vendosur mbrapa Katedrales së Pizës dhe është ndërtesa e trete më e vjetër në sheshin e Katedrales së Pizës.

-Sheshi Santa Maria Assunta, e njohur gjithashtu si Piazza dei Miracoli ku ndodhet katedralja mesjetare e Pizës.

Transferta drejt airportit të Pises.
-Nisja nga Pisa në orën 21:00.
-Mbërritja ne Tiranë në orën 22:40.

Te perfshira ne udhetim:

 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Cante shpine me permasa 40x30x20 cm (10 kg)

Nuk jane te perfshira ne udhetim:

 • Gjithcka e papërmendur me sipër.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Taksa lokale për turistët
 • Vizita ne Chianti

* Ne lidhje me hotelin *

1.Hoteli mund te jete ne periferi dhe i thjeshte. (Percaktohet deri ne 48h para udhetimit).

2.Programi i prezantuar ploteson kerkesat ne lidhje me eksplorimin e destinacionit

Nese prioriteti juaj eshte  komodditeti ne facilitete , stafi yne do ju paraqese paketen individuale per te njejtin destinacion

 

 

Policies of TOSCANA, 4 DITË

Amenities of TOSCANA, 4 DITË

Guest Reviews (0 reviews)

TOSCANA, 4 DITË Itali

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo