ARLOARLO

By signing up, I agree to ARLO's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

Already a member?

ARLOARLO
Forgot password?

Don't have an account?

Touri I madh I Anadollit – 480 €/personi

Available Rooms

No Rooms Found
Hotel
4 star
Turqi
Stamboll
+355694050280

Periudha : 17-22 shtator dhe 25-30 shtator

Programi  I tourit :

 

Dita 01: Tirane – Antalya
Nisja per ne Antalya me charter.
Pas mberritjes ne Aeroportin e Antalias do i drejtohemi hotelit  ku do te kryejme check in.
Kohe e lire ne dispozicion.
Akomodimi dhe darka ne hotel ne Antalya.

 

Dita 02: Antalya

Kohe e lire

Program Opsional Extra Pagese 10 Eur per person – City Tour Antalya
Pas mengjesit ne hotel do te nisim turin e qytetit te Antalias:
Do te vizitojme Pazarin e Vjeter – Kaleici ne te cilin keni mundesi te blini Souvenire nga me te shumellojshmet. Duke zbritur ne relievin e thyer te ketij pazari del ne pah bukuria mahnitese e Portit te Vjeter me Jahtet luksoze qe te ftojne per te lundruar.

City Tour vazhdon me viziten e Portes se Hadrianit ( Hadrian’s Gate ) me Tre Harqet e saj me stil te vecante, e cila eshte ndertuar per nder te Perandorit Romak Hadrian.
Me pas do te vizitohen Xhamia e Mehmet Pashatit, e cila me Minarene e saj konsiderohet si simboli i ketij qyteti. Nuk mund te shmanget pa u eksploruar edhe Kulla e Sahatit edhe kjo pjese perberese e vlerave historike dhe kulturore te qytetit.
Pas perfundimit te turit i drejtohemi hotelit tone.
Kohe e lire dhe mundesi per eksplorimin e qytetit.

 

Dita 3: Antalya – Pamukkale
Pas mengjesit ne hotel nisim udhetimin tone drejt Pamukkales pergjate Maleve Taurus do te kalojme ne zonat si Denizli apo Aydin .

Pas mberritjes ne Pamukkale do te vizitojme rrenojat e qytetit te vjeter te Hierapolis (qytet mbreselenes i cili permban dhe bukurine natyrore te malit te bardhe aq me fame te Pamukalese ose sic  eshte i thene ndryshe mali i pelegrinazhit ku njerzit mund te shijojne dhe ujrat termale te cilat  jane me fame ne mbare boten ). Me pas udhetimi vazhdon me viziten e Pishines se Kleopatres edhe kjo pishine shume e famshme nga e cila burojne edhe sot e kesaj dite ujra te ngrohta Termale.

Larja ne kete ambjent do te jete me te vertete shume e kendshme dhe mbreslenese.

Gjithashtu do te vizitojme edhe Amfiteatrin Romak te Hierapolis rrenojat e te cilit pasqyrojne te gjitha ngjarjet historike qe ka kaluar ky vend.

Kohe e lire ne Pamukkale.
Akomodimi dhe darka ne hotel ne Pamukkale.

 

Dita 4: Pamukkale – Izmir – Istanbul
Pas mengjesit ne hotel nisjemi drejt qytetit turistik te Izmirit.

Me gjithë historinë e tij të pasur, arkitektura historike e qytetit vazhdon të tregojë një histori të perandorive dhe epokave të kaluara. Nga Kulla historike e Sahatit deri tek tregu i lashtë i Agorës (një muze i hapur) që daton nga shekulli i 4-të deri tek Pazari i Kemeratlı dhe epoka e tij osmane tek Kızlarağası Hanı (karavanserai), pothuajse çdo rrugë në Izmir ka një lloj mbetje nga e kaluara.
(Hyrjet ne muze dhe ne pikat historike jane me pagese ekstra).
Fluturimi ne darke nga Izmiri per ne Stamboll.
Transferta nga aeroporti I Stambollit ne hotel.
Akomodimi dhe darka ne Stamboll.

 

Dita 5: Istanbul
Mengjesi ne hotel.
Me pas do te vazhdojme tour me guide ne qytetin e Stambollit.

Xhamia Blu ose ndryshe Xhamia e Sultan Ahmetit (nje nder xhamite me fame boterore).
Me gjashte minaret e saj kjo xhami  mbetet simboli i Stambolit ashtu dhe i Turqise.
Kjo xhami eshte ndertuar nga Ahmeti i I.
Ajo konsiderohet si shembulli i arkitektures klasike osmane.
Sheshi Bizantin i Hipodromit (ku mund te shohim Obelikset e Faraoneve Egjyptinane si dhe tre gjarperinjte simbol ne ate kohe te Kostandinopojes. Me pas rimarim autobusin dhe i drejtohemi zones ku ndodhet Shen Sofia – e cila ka qene nje bazilike ortodokse e kthyer me vone ne xhami.
Ne ditet e sotme sherben si muzeum ku gjenden shume artifakte  te doktrinave fetare dhe doreshkrime historike.
Vizita vazhdon me Uren e Bosforit e cila lidh dy kontinentet, Europen me Azine, dhe eshte e gjate 1.5 Km.
Pasi vizitojme kete zone do njihemi dhe me ndryshimin e Stambolit te ri me ate te vjeter.
Kohe e lire ne pazarin e mbyllur te Stambollit ndryshe i quajtur (Kapali Carsi).
( Hyrjet ne muze dhe ne pikat historike jane me pagese ekstra )
Mbasdite nen sugjerimin e guides tone mundesi per Shopping !
Akomodimi dhe darka ne hotel ne Stamboll

 

Dita 6: Istanbul – Tirane
Pas mengjesit ne hotel, check-out dhe nisja drejt aeroportit te Stambollit.
Kthimi ne Tirane.
Fundi i sherbimit tone

Policies of Touri I madh I Anadollit – 480 €/personi

Amenities of Touri I madh I Anadollit – 480 €/personi

 • AIR CONDITIONING
 • COFFEE
 • COMPLIMENTARY BREAKFAST
 • CONFERENCE ROOM
 • DOORMAN
 • ELEVATOR IN BUILDING
 • ENTERTAINMENT
 • FIRE PLACE
 • FITNESS FACILITY
 • FREE PARKING
 • FRIDGE
 • HANDICAP ACCESSIBLE
 • HOT TUB
 • PETS ALLOWED
 • PICK AND DROP
 • PLAY PLACE
 • ROOM SERVICE
 • SECURE VAULT
 • SMOKING ALLOWED
 • SUITABLE FOR EVENTS
 • SWIMMING POOL
 • TELEVISION
 • WINE BAR
 • WI_FI

Guest Reviews (0 reviews)

Touri I madh I Anadollit – 480 €/personi Stamboll, Turqi

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo