ARLOARLO
Forgot password?

UDHËTIM NË PRAGË

ZBRITJE 18% PER TE GJITHA REZERVIMET E DERI ME 04 DHJETOR PER PERIUDHEN NGA: 04/12/2323 NE: 04/12/2323

UDHËTIM NË PRAGË

Available Rooms

No Rooms Found
Hotel
Abu Dhabi
Prague
18/11 Off
DETAJET E TURIT

Dita e Parë: 

 • Fluturimi Direkt Tiranë – Pragë.
 • Nisja më 13.30 – Mbrritje në Pragë më 15.40.
 • Transferimi për në Hotel.
 • Sistemim dhe fjetje në hotel.

Dita e Dytë:

 •  Mëngjesi në hotel.
 • Paradite vizitë panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore të Pragës si: Haratchani, Kisha e Loretos, Kështjella e Pragës, ku ndodhet dhe Selia zyrtare e Presidentit, Bazilika brenda kështjellës dhe Galeria Kombëtare, Katedralja Shën Vitus, Bazilika e Shën Xhorxhit, Pallati Mbretëror, Rrugica e artë.Shëtitje me guidë dhe autobus në dispozicion: Lagja Vysheherad ku vizitohet Kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombëtar të Pragës, kalohet nëpërmjet sheshit të Qytetit të Ri, vizitohet Qyteti i vjetër me sheshin e tij karakteristik, kalimi nëpërmjet kullës së orës astrologjike, kalimi dhe njohja me Urën e famshme të Charlsit e cila është e zbukuruar nga 30 statuja të stileve të ndryshme.
 • Fjetje në Hotel

Dita e Tretë: 

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Nisje për në Karlovy Vary.
 • Udhëtimi zgjat rreth 1.5 orë.
 • Shëtitje në Karlovy Vary.
 • Kthimi për në Pragë.
 • Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt:

 •  Mëngjesi në Hotel.
 • Nisje, për në Kutna Hora.
 • Udhëtimi zgjat rreth 1 orë.
 • Shëtitje dhe vizita në Kutna Hora.
 • Transferimi për në Aeroport.
 • Fluturimi Direkt Pragë – Tiranë.
 • Nisja më 16.55 – Mbrritje në Tiranë më 18.55.

 

Nisja për Krishtlindjet është me Wizzair:
Tirana 12:35 – Pragë 14:35
Pragë 15:10 – Tiranë 17:10

Në pagesë përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm.
(Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).
Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
Kujdes:
1. Oraret e nisjes dhe mbrritjes mund të ndryshojnë nga Kompania Ajrore, por në çdo rast programi do zbatohet i plotë me korigjime dhe spostimet e nevojshme.
2. Në Program janë parashikuar në detaje Udhëtimet dhe Ndalesat. Por nëse do ketë vonesa në trafik apo vonesa të shkaktuara nga qëndrimi i gjatë në një ndalesë, mund të mos bëhen të gjithë ndalesat. Shoferi Autobusit ka ndalesë ligjore në orarin e punës.
3. Ky program është Ekonomik. Hotelet mund të mos jenë në qendër. Informohuni paraprakisht për emrat e Hoteleve gjatë turit. Ne si Operator përpiqemi që Hotelet të zgjidhen sa më të përshtatshëm.

Policies of UDHËTIM NË PRAGË

Amenities of UDHËTIM NË PRAGË

Guest Reviews (0 reviews)

UDHËTIM NË PRAGË Prague, Abu Dhabi

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo