ARLOARLO
Forgot password?

UDHETIM NE VERONA

BED AND BREAKFAST
ZBRITJE 28% PER TE GJITHA REZERVIMET E DERI ME 30 QERSHOR PER PERIUDHEN NGA: 28/06/2424 NE: 30/06/2424

UDHETIM NE VERONA

Available Rooms

No Rooms Found
Hotel
Itali
Verona
28.06.2024/30.06.2024 Off

Nisja ne 28 Qeshor 2024–30 Qershor 2024   2Nete&3Dite

Verona, qyteti i dashurisë ku nuk ju pret vetëm ballkoni i Zhuljetës!

Pamjet më të bukura që duhen vizituar nëse preferoni këtë destinacion janë:

1.Arena di Verona

Është arena e tretë më e madhe në botë, e ndërtuar në vitin 30 pas Krishtit. dhe kishte një kapacitet prej 30,000 spektatorësh.

Shfaqjet dhe garat që mbaheshin aty, tërhiqte një shumë të madhe njerëzish të cilët udhëtonin nga e gjithë Italia që të shikonin ngjarjet që ndodhnin.

Sot në Arena bëhen shfaqje muzikore, jo vetëm për Italinë, por nga e gjithë bota nga artistët më të mëdhenj.

2.Piazza Delle Erbe dhe Piazza Dei Signiori

Piazza Delle Erbe është një nga sheshet më historike dhe piktoreske në të gjithë Italinë.

“Erbe” në italisht do të thotë “barnat” dhe pikërisht në këtë vend ka dyqane që shiten barna mjekësore madje dhe disa suvenire dhe veshje.

3.Castello di Montorio Veronese

Kalaja Veronese është 3 km nga muret e qytetit të Verona dhe besohet të ketë qenë pjesë e fortifikimit të saj.

Në çmim përfshihet
✅Bileta e avionit vajtje-ardhje
✅Akomodim në hotel
✅Mëngjesi në hotel
✅Siguracioni në udhëtim

Policies of UDHETIM NE VERONA

Amenities of UDHETIM NE VERONA

  • BED AND BREAKFAST

Guest Reviews (0 reviews)

UDHETIM NE VERONA Verona, Itali

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo