ARLOARLO
Forgot password?

UDHËTIM NË ZAGREB, SARAJEVË

ZBRITJE 26% PER TE GJITHA REZERVIMET E DERI ME 02 DHJETOR PER PERIUDHEN NGA: 02/12/2323 NE: 02/12/2323

UDHËTIM NË ZAGREB, SARAJEVË

Available Rooms

No Rooms Found
Apartment
26/10 Off
DETAJET E TURIT

Nisja: 26-10-2023
Nisja: 25-11-2023

Dita e Parë: 

 • Nisja në oren 04:00 nga Tirana me autobus.
 • Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi.
 • Gjatë rrugës bëhet një ndalesë e shkurtër në afërsi të ishullit Shën Stefan. Në Budva pushim të shkurtër për kafe.
 • Vazhdon udhëtimi për në Kroaci.
 • Mbrritja në Dubrovnik, ku vizitohet: Hyrja lindore Ploce, Porti i vjeter, Katedradja e Shën Marias, dhe kisha Jezuite e Shen Igratius.
 • Vazhdon shëtitja në rrugicat e ngushta dhe vizitohet: Burimi Onufrian, Rruga Tregtare “Stradun”, Kisha e Shën e Premtes,  e Shën Vlasit, Pallati Sponza dhe Pallati i Rektorit.
 • Vazhdimi udhëtimit për në Neum.
 • Mbrritja në Neum.
 • Sistemimi dhe Darka në Hotel.

Dita e Dytë:

 • Mëngjesi në Hotel.
 • Nisemi drejt Split.
 • Mbrritja në Split, ku vizitohen: Pallati i Diokrecianit, Mauzoleumi i Diokecianit, Statuja e Gregor Ninki, Teatri Kombëtar i Splitit, Pinakoteka Kryesore, Rruga Marmontova dhe Shëtitorja në Bregdet Riva.
 • Nisja për Zadar. Vizitë e qytetit të Zadarit, i themeluar nga Liburnet Ilirë, ku vizitohen: Lagja e vjetër, Katedralja e Shën Anastasisë, Kisha e Shën Donatus, Forumi Romak etj.
 • Nisja për në Zagreb.
 • Mbrritja në Zagreb.
 • Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë:

 •  Mëngjesi në Hotel.
 • Parasdite, Vizitë e Monumenteve kryesore të Zagrebit: Porta e Qytetit të vjetër, Katedralja, Shëtitorja Strossmayer, Kisha Shë Markut, etj.
 • Pasdite nisja për në Sarajevë.
 • Ndalesa të shkurtra gjatë udhëtimit.
 • Mbrritja në Sarajevë.
 • Sistemimi, Darkë dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt:

 •  Vizitë panoramike e Monumenteve të Sarajevës, si Kështjella, Rrugët Saraç, Kazandziluk dhe Bravadziluk Kulla e Sahatit, etj.
 • Nisja për në Mostar. ku vizitohen: Ura e Mostarit, Katedralja dhe Xhamia.
 • Vazhdon udhëtimi për në Medjugorje, Katedrales së Zonjës së Paqes.
 • Vazhdon Udhëtimi për në Tiranë.
 • Mbrritja në Tiranë.

Në pagesën përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje – ardhje dhe shëtitjet me autobus.
2. Akomodim në hotel per 3 netë qëndrimi.
3. Mëngjese në Hotel, Darkat në Neum dhe Sarajevë.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
• Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.
• Hyrjet në monumente dhe muzeume.

 

* Ne lidhje me hotelin *

1.Hoteli mund te jete ne periferi dhe i thjeshte. (Percaktohet deri ne 48h para udhetimit).

2.Programi i prezantuar ploteson kerkesat ne lidhje me eksplorimin e destinacionit

Nese prioriteti juaj eshte  komodditeti ne facilitete , stafi yne do ju paraqese paketen individuale per te njejtin destinacion.

 

Policies of UDHËTIM NË ZAGREB, SARAJEVË

Amenities of UDHËTIM NË ZAGREB, SARAJEVË

Guest Reviews (0 reviews)

UDHËTIM NË ZAGREB, SARAJEVË

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo