TOP DESTINACIONET E KESAJ VERE

TOP DESTINACIONET E KESAJ VERE ANTALYA Antalya is the largest city along the Mediterranean coast with all kinds of fun activities. There are many options for spending time in the water, hiking, or for adventure seekers, paragliding, or parasailing. The peak season for visiting the Antalya coast is from June to August when the weather […]

SHEN VALENTINI NE DUBAI

Top destinacionet ekzotike

Top destinacionet ekzotike Seychelles Nëse keni provuar ndonjëherë të kërkoni Seychelles në hartën e botës, do ta shihni atë si një pikë të vogël në Oqeanin Indian. Seychelles krenohet me disa nga plazhet më të bukura. Midis tyre, Anse Source D’Argent i vendosur në ishullin La Digue mbetet një nga plazhet më të fotografuara në […]

3 destinacione ku mund të kaloni nje udhetim dimeror te paharrueshem.

Kolashin Kolasin quhet edhe “Zvicra e paprekur”. Kolasini është kthyer tërësisht drejt turizmit rekreativ malor dhe asaj mënyre jetese. Vetë qyteti ka një shoqatë gjuetie dhe peshkimi, kështu që përvoja juaj do të jetë një mundësi e shkëlqyer për te krijuar shoqeri. Formimi i vilës së kullotës eko-verore në Bjelasicë është një përvojë tjetër që […]