ARLOARLO
Forgot password?

PLAZH NË PHUKET DHE TUR NË DUBAI 8 DITE 1699 EURO/PERSON

PHUKET & DUBAI

PLAZH NË PHUKET DHE TUR NË DUBAI 8 DITE 1699 EURO/PERSON

Nisja: 21-05-2023

Detajet e turit:

Dita e Parë: Fluturimi Direkt Tiranë – Dubai. Nisja nga Tirana në orën 13:35 – Mbrritja në Dubai në orën 21:55 .

Dita e Dytë: Fluturimi Direkt Dubai – Krabi. Nisja nga Dubai në 01.00 – Mbrritja në Krabi në orën 10.10. Transferta me Autobus nga Aeroporti në Hotel. Sistemimi në Hotel. Të lirë për plazh. Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Të lirë për plazh. Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Të lirë për plazh. Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë: Mëngjesi në Hotel. Të lirë për plazh. Transferta me Autobus nga Hoteli në Phuket në Aeroportin e Krabit. Fluturimi Direkt Krabi – Dubai. Nisja nga Krabi në orër 23.35

Dita e Gjashtë: Mbrritja në Dubai në 03.45. Transferimi në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel. Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait. Në fund do të udhëtojl tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qëndra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura në qytetit Shatervani Kërcimtar.
(Opsionale), Xhiro në perëndim tek rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait – në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgervishtësave në Dubai. Me piknisje në clubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo xhiro do tju japi mundesinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.
(Opsionale), Darke magjepsese me pamje nga shfaqja me e bukur ne qytet – Shatervani Kercimtar ne Downtown Dubai. 4 Set menu + 1 pije te perfshire (uje ose pije freskuese) bashke me transferten nga Hoteli.
Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Shtatë: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale), Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë – Burj Khalifa.
(Opsionale) Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundësi për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në cmim Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.
Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tetë: Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Dubait. Fluturimi direkt Dubai – Tiranë. Nisja nga Dubai në orën 09:00 – Mbrritja në Tiranë në orën 12.35.

Çmimi për person përfshin:

• Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje.
• Transfertat nga Aeroporti në Hotel në Dubai dhe në Phuket dhe anasjelltas
• Akomodimi në Hotel në Dubai dhe Phuket me Mëngjeset në Hotel.
• Shëtitjet me Autobus sipas Programit.
• Shoqërues në shqip në Dubai.
• Guida vendase në disa Shëtitje.
Shënim: Në cmim nuk përfshihet tarifa e vizës në Tajlandë dhe në Dubai (89 Euro) dhe të gjitha shërbimet Opsionale.

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Shtesë për Vizë Hyrje – €89
2. Xhiro me Anije Catamaran në Dubai Marina me transfertë – €42
3. Darkë 4 Set menu + 1 pije me Pamje nga Shfaqja me Shatervan – €37
4. Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa me transfertë- €55
5. Biletë hyrje tek Dubai Frame me transfertë – €47
6. Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë me transfertë- €47
*Shënim: Nuk lejohet hyrja në xhami për Femrat që nuk plotësojnë kushtet për një veshje të përshtatme si mëposhtë:
1. Krahët dhe Këmbët e mbuluar me copë jo-transparente. 2. Mbulimi i Flokëve me një shami jo-transparente.

 

Rezervoni këtë Tur: